E mërkurë, 1 Prill, 2020
7 C
Tirana

Spitalet në Spanjë në prag të kolapsit/ Banorët të frikësuar, sulmojnë ambulancat (FOTO-VIDEO)

Lexo edhe ...

Presidenca ndriçohet nga ngjyrat e flamurit të Italisë

Në shenjë solidariteti me situatën e vështirë që po kalon Italia, ndërtesa e Presidencës është ndriçuar nga ngjyrat e flamurit të shtetit fqinj. Në lidhje...

Haradinaj akuzon Kurtin: Ka interesa direkte me ekonominë e Serbisë

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj përgjatë një interviste në emisionin “Frontal”, ka hedhur akuza ndaj kryeministrit ende në detyrë të Kosovës Albin Kurtit, lidhur...

Bilanci/ Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi

Koronavirusi ka shënuar një tjetër viktimë ditën e sotme në Greqi, duke e cuar në 50 numrin total të vdekjeve. Në 24 orët e fundit...

COVID-19/ Ambasada e SHBA: Po ndihmojmë për zbulimin e rasteve pozitive

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri njofton se përmes USAID po ndihmon për furnizimin e laboratorëve me pajisje testimi, për rritjen...

Spitalet në Spanjë po përpiqen me të gjithë format për të përballur epideminë. Aktualisht numri i vdekjeve për sot është rritur në 4.089, ku 655 njerëz kanë humbur jetën vetëm në  24 orët e fundit.

Zyrtarisht, Spanja tani është vendi i dytë më i goditur nga koronavirusi pas Italisë. Në orët e para të ditës, parlamenti spanjoll votoi për zgjatjen e masave të urgjencës që kufizojnë njerëzit të dalin nga shtëpitë e tyre, përveç daljeve jetike, si blerja e ushqimeve, ilaçeve dhe për punë.

Këto dy video, pasqyrojnë situatën e rëndë që po përjetojnë banorët atje. Virusi vdekjeprurës ka goditur ashpër azilet e pleqve.

Të rinjtë dhe banorët e një qyteze hodhën gurë dhe sulmuan një flotë me autoambulanca që po sillnin pacientët e moshuar me koronavirus në një qendër të re kujdesi.

Është dashur ndërhyrja e policisë, për të shpërndarë protestuesit që rrethuan azilin e ri.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Presidenca ndriçohet nga ngjyrat e flamurit të Italisë

Në shenjë solidariteti me situatën e vështirë që po kalon Italia, ndërtesa e Presidencës është ndriçuar nga ngjyrat e flamurit të shtetit fqinj. Në lidhje...

Haradinaj akuzon Kurtin: Ka interesa direkte me ekonominë e Serbisë

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj përgjatë një interviste në emisionin “Frontal”, ka hedhur akuza ndaj kryeministrit ende në detyrë të Kosovës Albin Kurtit, lidhur...

Bilanci/ Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Greqi

Koronavirusi ka shënuar një tjetër viktimë ditën e sotme në Greqi, duke e cuar në 50 numrin total të vdekjeve. Në 24 orët e fundit...

COVID-19/ Ambasada e SHBA: Po ndihmojmë për zbulimin e rasteve pozitive

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri njofton se përmes USAID po ndihmon për furnizimin e laboratorëve me pajisje testimi, për rritjen...

Shtyhen pa afat masat shtrënguese/Manastirliu sqaron si do bëhen aplikimet për ndihmën ekonomike

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka njoftuar se masat shtrënguese do të shtyhen pa afat deri në përfundimin e epidemisë. Përmes një...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT