E premte, 10 Prill, 2020
20 C
Tirana

Greqi/Shkon në 24 numri i viktimave nga koronavirusi

loading...

Greqia po pëson një përhapje të gjerë të koronavirusit, teksa ka shkuar në 24 numri i viktimave të shënuara.

Mediat greke bëjnë me dije se viktima e fundit ishte një 64-vjeçar nga fshati Damaskinia në Kostur. Viktima ishte anëtari i dytë i familjes që ka humbur jetën si pasojë e virusit Covid-19.

Para disa ditësh ndërroi jetë edhe babai i tij 90-vjeçar. Ndërkohë numri i të infektuarve në shtetin fqinj ka shkuar në 821.

Prej ditësh tashmë Evropa është kthyer në epiqendrën e koronavirusit, duke numëruar më shumë infektime dhe më shumë viktima.

Koronavirusi i ka marrë jetën mbi 22 mijë personave nga e gjithë bota, gjysma prej tyre vetëm në Itali dhe Spanjë.

Italia deri dje regjistronte më shumë se 7,500 viktima, ndërsa ende nuk është raportuar bilanci për 24 orët e fundit. Një rritje e madhe e numrit të vdekjeve është shënuar edhe në Spanjë, ku numërohen më shumë se 4 mijë viktima.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Paketa e ndihmës financiare e FSHF, ja kush do të përfitojë 300 mijë lekë të vjetër si shpërblim

Nëpërmjet një vendimi të bërë publik ditën e djeshme, Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit, vendosi të mbështesë futbollin shqiptar në një periudhë...

Humb betejën me koronavirusin, shkon në 24 numri i viktimave

Një person tjetër ka humbur betejën me koronavirusin në vend. Tashmë ka shkuar në 24 numri i viktimave nga COVID-19 në Shqipëri. Paraditen e sotme...

Seanca e ardhshme e Kuvendit do mbahet në 16 prill

Përpos masave lehtësuese që do aplikohen nga e hëna lidhur me situatën nga koronavirusi, raportohet se edhe Kuvendi do të nisë punimet. Seanca e radhës...

“Me rregulla të forta sigurie”/ Rama lehtëson masat, ja çfarë pritet të ndodhë nga e hëna

Përpos ndryshimit të fashës së orarit deri në orën 17:30 për shërbimet ushqimore, farmaceutike dhe bankare, Rama njofton edhe për planin e riatdhesimit. Duke nisur...

Dëmtim i rëndë në gju, Elis Bakaj drejt operimit. Ja sa rrezikon të qëndrojë jashtë fushave

Ishte duke kaluar një sezon fantastik në Bjellorusi, teksa së fundmi u transferua te kampiponët e Brest, por Elis Bakaj ka qenë i pafat. Në...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT