E hënë, 6 Prill, 2020
15 C
Tirana

Spanja në hapat e Italisë, regjistron numrin tragjik të viktimave brenda një dite

Lexo edhe ...

Vuan nga koronavirusi, kryeministri britanik dërgohet në spital

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson është dërguar ditën e sotme për kontroll në spital. Vizita e tij në spital vjen 10 ditë pasi Johnson...

“Ditë më të mira do vijnë”/Mbretëresha Elizabeth ll mesazh popullit të saj

Mbretëresha e Anglisë, Elizabeth ll iu është drejtuar me një mesazh britanikëve, duke u shprehur se Mbretëria e Bashkuar do të ketë sukses në...

​Pështyu qëllimisht mbi ushqime, arrestohet i riu në Britani

Një 20-vjecar nga Britania e Madhe është arrestuar pasi u kap duke pështyrë disa artikuj ushqimorë në një supermarket. I riu hyri në një dyqan...

A do të na shpëtojnë dot ekonomistët nga Covid-19

Nga Ben Andoni Vite më parë, gjetjet e një artikulli të një studiuesi amerikan për pasojat ekonomike të pandemisë së vitit 1918-1919 në SHBA mund...

Situata nga koronavirusi në Spanjë po përkeqësohet dita ditës.

Sipas Worldometer, brenda 24 orëve të fundit në Spanjë janë shënuar 602 viktima, shifra këto që nuk janë shënuar as në Kinë.

Kështu numri total i vdekjeve në Spanjë ka shkuar në 2,808, teksa numri i rasteve me Covid-19  ka shkuar në 39,885.

Nga këto raste, vetëm 3,794 pacientë kanë arritur të shërohen.

Ky numër aq i madh viktimash brenda një dite është shënuar vetëm në Itali, e cila brenda 24 orëve ka shënuar më shumë se 700 viktima.

Spanja deri më tani renditet e treta në botë për numrin më të madh të viktimave të shënuara nga Covid-19, pas Italisë dhe Kinës.

Ndërkohë nëse vazhdon me këto ritme Spanja pritet të ia kalojë shumë shpejt edhe Kinës(3,277 viktima) për numrin më të madh të vdekjeve të shënuara nga koronavirusi.

Italia mban vendin e parë në botë për numrin më të madh të viktimave nga koronavirusi, me mbi 6,800 vdekje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Vuan nga koronavirusi, kryeministri britanik dërgohet në spital

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson është dërguar ditën e sotme për kontroll në spital. Vizita e tij në spital vjen 10 ditë pasi Johnson...

“Ditë më të mira do vijnë”/Mbretëresha Elizabeth ll mesazh popullit të saj

Mbretëresha e Anglisë, Elizabeth ll iu është drejtuar me një mesazh britanikëve, duke u shprehur se Mbretëria e Bashkuar do të ketë sukses në...

​Pështyu qëllimisht mbi ushqime, arrestohet i riu në Britani

Një 20-vjecar nga Britania e Madhe është arrestuar pasi u kap duke pështyrë disa artikuj ushqimorë në një supermarket. I riu hyri në një dyqan...

A do të na shpëtojnë dot ekonomistët nga Covid-19

Nga Ben Andoni Vite më parë, gjetjet e një artikulli të një studiuesi amerikan për pasojat ekonomike të pandemisë së vitit 1918-1919 në SHBA mund...

Qetësohet situata në Francë, bilanci për 24 orët e fundit

Më në fund edhe Franca ka shënuar një ulje mjaft të ndjeshme, në numrin e viktimave nga koronavirusi. Pas dy ditëve (2 dhe 3 prill)...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT