E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Sot Dita e Verës, mësoni surprizat e motit

Dita e sotme do të dominohet me vranësira të dendura deri në orët e pasdites në të gjithë Shqipërinë, duke gjeneruar shira në bregdet dhe zonat e ulëta, ndërsa reshje dëbore do të bien në zonat malore.

Sipas Meteoalb, mbrëmja mbetet nën ndikimin e vranësirave dhe reshjeve të dëborës, kryesisht në rajonin Juglindor. Era do të fryjë me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugperëndimor, ndërsa në det krijohet dallgëzim 3-4 ballë.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes por rënie sjell mesdita duke luhatur vlerat ditore nga -2 deri në 15 gradë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...