E hënë, 20 Shtator, 2021
26.5 C
Tirana

Sondazhi/ Nëse do të votohej sot, ja kush do t’i fitonte zgjedhjet e 25 prillit

Në emisionin ”Çim Peka LIVE” u prezantua sondazhi i katërt i kompanisë ‘Flame Tree Advisors’.

Edhe gjatë këtij sondazhi qytetarët shqiptarë i janë përgjigjur pyetjes se për kë do të votonin nëse zgjedhjet do të zhvilloheshin sot.

38.5 për qind e qytetarëve do të votonin për koalicionin PD-Aleanca për Ndryshim. 38.9 për qind e qytetarëve do të votonin për Ramën dhe Partinë Socialiste

9.2 për qind e qytetarëve do të votonin për Lëvizjen Socialiste për Integrim (LSI).

Koalicioni PD-Aleanca për Ndryshim do të fitonte zgjedhjet me 47.7 % të votave, ndërsa Rama do të merrte veç 38.9 për qind.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...