E mërkurë, 15 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

sondazhi

SONDAZHI/ A duhet t’i shtynte Meta zgjedhjet e 30 qershorit? Ja si votojnë qytetarët

Presidenti Ilir Meta shfuqizoi dekretin për zhvillimin e zgjedhjeve vendore të 30 qershorit. Ky vendim nuk u prit aspak mirë nga deputetët e mazhorancës,...

SONDAZHI/ A do të çelen negociatat në qershor? Ja si kanë votuar qytetarët

Në fund të qershorit Shqipëria do të marrë përgjigjen e shumëpritur nga të gjithë qytetarët, nëse më në fund do të çelen negociatat për...

Sondazhi zyrtar i Eurovizionit shpalli fituese Jonida Maliqin, çfarë ndodhi më pas (Video)

Holanda është shpallur fituesja e edicionit të 64-ët të Eurovizion 2019, në këtë mbrëmje spektakolare. Duncan Lorence ka shpallur Holandën fituese për herë të...

SONDAZH/ Rrugëtimi drejt BE-së, a do të çelen negociatat në qershor?

Shqipëria ndodhet para një vendimi historik, që pritet të jepet në qershor në mbledhjen e Këshillit Evropian. Ky vendim do të përcaktojë nëse Shqipëria...

SONDAZHI/ Të bindur nga Basha, apo mbështesin Ramën? Ja kë do votonin shqiptarët sot

Braktisja e mandateve nga deputetët e opozitës solli një krizë politike në vend, që po vijon me protesta të njëpasnjëshme. Tashmë opozita e bashkuar...

Sondazhi/ A ka rënë siguria kombëtare pas grabitjes në Rinas? Si kanë votuar qytetarët

Grabitja në aeroportin e Rinasit më 9 prill, ka hapur një debat të madh publik: nëse ka rënë ose jo siguria kombëtare. Dhjetë ditë pas...

SONDAZHI/ Xhelal Mziu ‘të hapë krahun’, jo më kandidat për kryetar bashkie në Kamëz

Tre mandate si kryetar bashkie duket se nuk janë mjaftueshëm për politikanët shqiptarë, të cilët nuk e kanë fshehur egon për të fituar një...

SONDAZHI: Dako jo kandidat për mandat të katërt, duhet prurje e re në Durrës

Kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako ka përveshur mëngët për të kandiduar për një tjetër mandat, pasi po konsumon tre të tillë. Ambicia...

SONDAZHI/ Qëndrimi i policisë në protestat e opozitës, i gabuar

Prej muajit shkurt, opozita e bashkuar ka mbajtur disa protesta masive. Me braktisjen e mandateve, PD dhe LSI duket se u janë dedikuar plotësisht...

Sondazhi/ Shpresa e vrarë po sjell boshatisjen e Shqipërisë

Viti 1991 mbahet mend për eksodin e madh të shqiptarëve, të cilët “u ngarkuan” mbi një anije mallrash drejt Italisë. Sigurisht, shkaqet kryesore të braktisjes...

Të fundit

Gabimi për emrin në Gjendjen Civile i kushtoi qytetarit 2.5 milionë lekë (VIDEO)

Të shumta kanë qenë rastet kur emisioni “Stop” në Tv Klan ka denoncuar gabimet dhe pasaktësisë e bëra nga në zyrat e gjendjes civile,...

Malajzi/ S’do ta besoni, kapet peshku me dhëmbë njeriu (FOTO)

Një peshk i cili i ka dhëmbët të ngjshme me njeriun, është kapur në Malajzi. Imazhet e peshqve të vegjël janë shpërndarë gjerësisht në...

“2500-3000 euro për një vend pune”, Prokuroria merr të pandehur mbesën e Adriatik Llallës

Mbesa e Adriatik Llallës është marrë e pandehur nga Prokuroria, e akuzuar për mashtrim më shumë se një herë. Mësohet se Ilda Kërkapi ka mashtruar...

Infektohet kryeministri i Republikës Serbe

Kryeministri i Republikës Serbe në Bosnje dhe Hercegovinë (RS), Radovan Vishkoviq është infektuar me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Ai u testua...

“Të ndjersitur e të rraskapitur, ata nuk ndalen”, mjekët bëjnë “shqiponjën” me duar

119 të prekur me COVID-19 janë shënuar në Kosovë, nga 420 teste të kryera të martën. Numri i përgjithshëm i të prekurve në Kosovë është 5.237,...