E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

“Socialistët e kanë shtëpinë top”, Rama reagon për letrën e të larguarve nga PS

Kryeministri Rama i është përgjigjur interesit të mediave në lidhje me letrën që 8 socialistët i dërguan dje Kongresit, për ndryshime në drejtimin e partisë. Rama tha se e ka top shtëpinë e socialistëve, dhe se nuk mund të ketë të vjetër dhe të rinj në parti.

Gjatë prezantimit të Projektit të Rindërtimit, kryeministri Edi Rama ia ka kthyer shkurt gazetares, ku tha se nuk është në komitet për të folur për socialistët, pasi ata e kanë shtëpinë top.

Po ashtu ai nuk harroi të përdorë ironinë, duke i thënë gazetarëve të mos dëgjojnë socialistët e vjetër, pasi në PS janë të gjithë të rinj.

Gjatë ditës së djeshme është publikuar një letër, ku 8 anëtarë të PS kanë kërkuar reformim të PS. Ju jeni njohur me këtë letër dhe a jeni të gatshëm ti votoni këto ndryshime të shtunën?

“Socialistët janë gjithmonë të rinj, mos harroni Dritëro Agollin. Ishte disa dekada më i vjetër, por ishte më i ri se ju. Mos flisni me socialistët e vjetër.

Të jesh socialist do të thotë të mos jesh asnjëherë i vjetër. E dyta, e përsëris jam këtu për ata që kanë humbur shtëpitë, socialistët e kanë shtëpinë top.

Kur ke shtëpinë top, të tjerat janë luks, të gjitha diskutimet, debatet. Nuk kemi problem me shtëpinë e socialistëve, e kemi top, të gjithë pa dallim moshe”, tha Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...