E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Skafistët e maskuar ja mbathën nga gomonia, 120 forca policie në kërkim të tyre

Vijon ende aksioni i policisë për të gjetur tre skafistët që braktisën gomonen në Vlorë, pas disa orësh ndjekjeje.

Që prej orës 7 të mëngjesit policia e Vlorës, Delta Force, roja bregdetare dhe Guardia di Finanza ndoqën një gomone me tre persona në bord e cila u diktua të kryente manovra të dyshimta pranë brigjeve të ishullit të Sazanit.

Gomonia u braktis pasi arriti në grykëderdhjen e Vjosës në afërsi të urës së Mifolit.

Bëhet me dije se skafistët që po kërkohen nga dhjetëra forca policie, kanë qenë të maskuar me kapuçë në kokë kur janë diktuar gjatë zbritjes në breg. Ndërkohë, janë rreth 120 forca që po kryejnë kontrolle edhe me dron në një territor me pyllësi te dendur rreth fshatit Mifol.

Në bord nuk u gjet as drogë edhe as ndonjë ngarkesë e dyshimtë, por dyshohet se ajo mund të jetë hedhur në det.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...