E shtunë, 26 Shtator, 2020
16 C
Tirana

“S’ka COVID, kush beson në Zot jeton i lumtur”/ Braçe ‘thumbon’ Kryemadhin

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Ndodh e papritura në emisionin “Përputhen”, konkurrenti largohet me urgjencë nga studio (VIDEO)

Çdo ditë emisioni "Përputhen” në Top Channel ofron shumë surpriza. Me plot të papritura ishte emisioni i djeshëm, ku një nga protagonistët e ka...

Zv.kryeministri Erion Braçe ka ironizuar hapur kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi, e cila ka thënë më herët se nuk ka koronavirus, dhe sipas saj kush beson në Zot jeton i lumtur. Braçe i konsideron këto deklarata banale, dhe si kundërpërgjigje sjell shembullin e Papës në Itali, i cili respekton denjësisht masat anti-COVID.

Braçe nënvizon se virusi nuk ka ikur, dhe se fuqia e tij nuk është zbehur. Po kështu, transmetueshmëria nuk ka limite ndërsa beteja vijon. Në fund, ai ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të mbajnë maskën në çdo ambjent publik, ambjent të mbyllur. Të ruajnë distancën e po kështu të lajnë duart ose ti dezinfektojnë. Më herët, Kryemadhi tha se kush beson në Zot, do të jetojë i lumtur pa COVID-19.

Statusi

FUQIA E SHEMBULLIT QE DUHET NDJEKUR!

VIRUSI NUK KA IKUR!
FUQIA E TIJ NUK ESHTE ZBEHUR!
TRANSMETUESHMERIA NUK KA LIMITE!

BETEJA VIJON!
PROVOJME TE JETOJME, PUNOJME DUKE U PERSHTATUR ME TE!

Shihni shembullin ne respektimin e rregullave ne betejen kunder virusit;

Shihni shembullin e modestise nga ku duket se pushtet nuk eshte makina e luksit, hapja e mbyllja e deres nga te tjeret!

Kam pare e degjuar keto 7 dite,
udheheqes e udheheqese qe sfidojne rregulla e ligje ne betejen kunder virusit duke ju referuar Zotit, besimit ne te, vullnetit te tij, madje duke bere si Zot;

Aq banalisht e bejne kete sa kujtojne se kjo bote eshte e vogel dhe e mbyllur maj nje mali, teneqeve te luksit te nje makine, mureve prej parash te nje shtepie!

Fuqia e shembullit te keq i ben te dukshem!

Por, urdheroni shembullin e mire nga Vatikani dhe udheheqesi i nje shumesie pafund besimtaresh;
DISTANCE FIZIKE, MASKE EDHE PSE JASHTE NE AJER, KONTAKT ME BERRYL E PA TAKUAR DUART,
FJALE E NGROHTE E THIRRJE PER TE QENDRUAR TE BASHKUAR DERI NE FUND PER TE DALE ME MIRE NGA KJO KRIZE;
NE FUND, NJE MAKINE E VOGEL E ZAKONSHME DEREN E SE CILES E HAP DHE E MBYLL VETE NJE PAPE!

Ky eshte pushteti i se mires,
modesti e barazi, pozitivitet e fjale e mire,
nen rregulla si gjithkush!

Kush si ben dot keto por shan, mallkon, shpif, sfidon, refuzon, rrezikon te tjere me gjithe sa ben apo nxit te bejne,
me keq-vjedh e fuqi i jep hajdutit e kriminelit, e ka si bizhu luksi besimin,
e fyen sa here e permend Zotin!

Lexo edhe :   Konfiskohen 27 milionë maska kundër koronavirusit në Evropë
Lexo edhe :   Kanadaja njofton blerjen e 20 milion vaksinave anti-covid

Mbaje masken ne cdo ambjent publik, ambjent te mbyllur, mbaj distancen e sigurise, laj ose dizinfekto duart, jeto jeten me gjithe ngjyrat e saj!

 

View this post on Instagram

 

FUQIA E SHEMBULLIT QE DUHET NDJEKUR! VIRUSI NUK KA IKUR! FUQIA E TIJ NUK ESHTE ZBEHUR! TRANSMETUESHMERIA NUK KA LIMITE! BETEJA VIJON! PROVOJME TE JETOJME, PUNOJME DUKE U PERSHTATUR ME TE! Shihni shembullin ne respektimin e rregullave ne betejen kunder virusit; Shihni shembullin e modestise nga ku duket se pushtet nuk eshte makina e luksit, hapja e mbyllja e deres nga te tjeret! Kam pare e degjuar keto 7 dite, udheheqes e udheheqese qe sfidojne rregulla e ligje ne betejen kunder virusit duke ju referuar Zotit, besimit ne te, vullnetit te tij, madje duke bere si Zot; Aq banalisht e bejne kete sa kujtojne se kjo bote eshte e vogel dhe e mbyllur maj nje mali, teneqeve te luksit te nje makine, mureve prej parash te nje shtepie! Fuqia e shembullit te keq i ben te dukshem! Por, urdheroni shembullin e mire nga Vatikani dhe udheheqesi i nje shumesie pafund besimtaresh; DISTANCE FIZIKE, MASKE EDHE PSE JASHTE NE AJER, KONTAKT ME BERRYL E PA TAKUAR DUART, FJALE E NGROHTE E THIRRJE PER TE QENDRUAR TE BASHKUAR DERI NE FUND PER TE DALE ME MIRE NGA KJO KRIZE; NE FUND, NJE MAKINE E VOGEL E ZAKONSHME DEREN E SE CILES E HAP DHE E MBYLL VETE NJE PAPE! Ky eshte pushteti i se mires, modesti e barazi, pozitivitet e fjale e mire, nen rregulla si gjithkush! Kush si ben dot keto por shan, mallkon, shpif, sfidon, refuzon, rrezikon te tjere me gjithe sa ben apo nxit te bejne, me keq-vjedh e fuqi i jep hajdutit e kriminelit, e ka si bizhu luksi besimin, e fyen sa here e permend Zotin! Mbaje masken ne cdo ambjent publik, ambjent te mbyllur, mbaj distancen e sigurise, laj ose dizinfekto duart, jeto jeten me gjithe ngjyrat e saj!

A post shared by Erion Brace (@erionbrace) on

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Donte t’i merrte pasurinë/ 27-vjeçarja pajton vrasës me pagesë për të ekzekutuar futbollistin

Policia turke ka arrestuar një 27-vjeçare, e cila akuzohet se kishte pajtuar vrasës me pagesë për të eliminuar burrin futbollist. Yagmur Asik ishte divorcuar nga...

Opozita e Bashës si lule artificiale

Nga Lorenc Vangjeli Në Tiranë, por dhe gjithkund gjetkë, gjithçka e ka një çmim. Shëndeti, dashuria, karriera, fati e madje edhe mosha kalendarike mund të...

Rrëzimi i avionit dhe 26 viktimat, Presidenti i Ukrainës e shpall këtë të shtunën ditë zie

Ekipet e kërkim-shpëtimit po vazhdojnë punën në zonën ku një aeroplan ushtarak i Ukrainës u rrëzua. Të shtunën, autoritetet thanë se kanë gjetur edhe...

Stresi konfirmohet pozitiv me koronavirus

Reperi i njohur, Arkimed Lushaj, i njohur me emrin artistik Stresi, bëhet artisti i radhës që konfirmon se është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka...

Reshjet e dendura/ Xhaçka: Parashikimet për javën e ardhshme janë shqetësuese

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, doli në një deklaratë për mediat mbi situatën në vend për shkak të motit të keq. Ministrja paralajmëroi se intensiteti...