E enjte, 21 Janar, 2021
14 C
Tirana

‘S’jemi të pavarur dhe as të çliruar, 5 miliarderë na kanë marrë peng’

Politogolu dhe analisti Afrim Krasniqi, ndryshe nga atmosfera festive gjatë këtyre dy ditëve ka dalë me një gjykim ndryshe. Përmes një postimi në Twitter, ai shkruan se nuk jemi as të pavarur e as të çliruar, pasi sipas tij, 5 miliarderë me rrogë shteti kanë marrë peng festat, simbolet, flamurin, shtetin etj.

“Festa kombëtare: Dita e Pavarësisë & e Çlirimit? Jo miq, nuk jemi as të pavarur dhe as të çliruar. Hapni TV. I keni live gjithë ditën 3-4-5 miliarderë me rrogë shteti që kanë marrë peng festat, simbolet, flamurin, shtetin, shoqërinë, gëzimet e hidhërimet, hapësirën & demokracinë!’, shkruan ai.

Në 29 Nëntor 1944 Shqipëria shpalli çlirimin kombëtar, pasi arriti që të largonte pushtuesit nga vendi.  Sot 76 vite më pas, kjo ditë e shënuar përkujtohet në Shqipëri, ku nderohen të gjithë Dëshmorët e Atdheut që dhanë jetën për lirinë e vendit.

Mijëra dëshmorë do të kujtohen sot si çlirimtarët e vendit, pasi ata sakrifikuan gjithçka për lirinë e vendit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...