E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

Situatë e frikshme me koronavirusin, Italia gati të marrë vendimin e ri për futbollin

Autoritetet shtetërore në Itali, kanë rishikuar edhe një herë masat, ndërsa kanë njoftuar se po rimendojnë për reduktimin e numrit të tifozëve në stadiume nga 1000 në 500. Kjo masë vjen në një kohë kur trendi i të infektuarve është gjithmonë e në rritje.

Gjatë ditëve të fundit ka patur një fluks të shtuar të numrit të të infektuarve. Ndaj Komiteti Shkencor dhe Teknik, po merr parasysh mundësinë që të shkurtojë numrin e tifozëve në stadium.

Dje u regjistruan 5724 raste me koronavirus, ndërsa vetëm javën e kaluar u shënuan 20.989 raste me COVID-19.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...