E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Plagoset shefi Policisë Bashkiake të Malësisë së Madhe/ Kryebashkiaku: S’di të ketë pasur konflikte

Shefit të Policisë Bashkiake në Malësinë e Madhe, Mentor Hasanaj, iu bë atentat teksa po udhëtonte në automjetin e Bashkisë me të atin dhe bashkëshorten. Autori e ka ndjekur me një motor tip ‘Papaq’. Mentor Hasanaj ishte në makinë bashkë me të atin dhe të shoqen, por kjo e fundit i shpëtoi plumbave, ndërsa babë e bir mbetën të plagosur.

Në lidhje me këtë ngjarje, Kryetari i Bashkisë së Malësisë së Madhe, Tonin Marinaj, u shpreh në një prononcim për “Abcnes.al” se nuk ka dijeni që drejtori i Policisë Bashkake, të ketë pasur konflikte familjare apo për shkak të detyrës. Ai tha më tej se ia lë drejtësisë zbardhjen e ngjarjes.

“Ne si institucion nuk kemi koment në lidhje me ngjarjen, duke qenë se nuk dimë të ketë pasur ndonjë konflikt familjar apo për shkak të detyrës. Ia lejmë organeve kompetente për zbardhjen e ngjarjes”, tha më tej ai. Policia dhe prokuroria po hetojnë në disa pista, mes të cilave edhe dyshimet se atentati mund të jetë bërë për shkak të detyrës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...