E enjte, 2 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Sillet te “Trauma” njëri prej të plagosurve në Vlorë/ Mori pesë plumba

Si pasojë e të shtënave me armë zjarri, dy persona kanë mbetur të plagosur mbrëmjen e sotme në Vlorë.

Bluzat e bardha së fundmi kanë bërë me dije se Nikollaq Çepaj është dërguar në spital në gjendje shëndetësore të rënduar.

Raportohet se 36-vjeçari ka marrë 5 plumba, në kokë, në legen dhe në shpinë. Gjendja e tij shëndetësore paraqitet serioze për shkak të plumbit në kokë.

Ai i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjikale dhe është dërguar në spitalin e Traumës.

Ndërsa 27-vjeçari Roland Çepaj ka marrë dy plumba në të dyja këmbët, por gjendja e tij paraqitet jashtë rrezikut për jetën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Do të të vras, mbys fare”, banori me skizofreni kërcënon fëmijët

Disa banorë në një lagje të Bashkisë Dimal, ose Urës Vajgurore, iu drejtuan emisionit “Stop” në Tv Klan për ndihmë, pasi fqinji i tyre...

“Si jemi gjallë pas xhirimeve në ato kushte”, Reshat Arbana nxjerr të pathënat

Reshat Arbana është pa dyshim një nga aktorët më të mëdhenj shqiptarë. Ka realizuar rreth 40 role, shumë syresh të paharrueshëm. Kur ishte fëmijë,...

1000 kurthe dhe teli me gjemba

Nga: Frrok Çupi Foltoret e këtij po duken e po zhduken ‘gëmushave’ në një marshim si iriqi. Sot ndodhet në Tropojë. 24 vjet më parë...

12 milionë gjermanë të pa vaksinuar/Spahn: Sistemi shëndetësor do mbingarkohet

Numri i njerëzve të pa vaksinuar në Gjermani është ende aq i madh, sa rrezikon të mbizotërojë sistemin shëndetësor të vendit. Ky paralajmërim ka...

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë

Një marrëveshje globale për parandalimin dhe reagimin ndaj pandemisë, është një hap më afër. Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), ka rënë dakord të fillojë...