E enjte, 17 Qershor, 2021
16.5 C
Tirana

Si u rrahën Rama dhe Braçe në vitin ’96, zv/kryeministri nxjerr fotot

Zëvendëskryeministri Erion Braçe, ka ndarë me ndjekësit në Instagram dy foto, ku tregon si është dhunuar ai dhe kryeministri Rama në vitin 1996. Nga pamjet e shpërndara në rrjetin social, reflektohet dhuna tek dy personazhet politikë.

Këto pamje datojnë në vitin 1996. Zv/kryeministri Erion Braçe ka kujtuar 26-majin e vitit 1996, teksa ka postuar edhe foto ku shfaqet i gjakosur, me plagë në fytyrë.

Në 26 maj ndodhi e para masakër elektorale në Shqipërinë postkomuniste, e cila do të shoqërohej edhe me një dhunë të pashembullt në mes të Tiranës, nga një pushtet dukshëm antidemokratik. Atë ditë si kurrë më parë u deformua vota e shqiptarëve.

Statusi

VITI 1996:

Kryeministri dhe Zevendeskryeministri,
njeri publicist dhe aktivist,
tjetri kandidat per deputet diten e zgjedhjeve
26 Maj 1996!

KJO ESHTE DHUNE! KAQ!

Po ka dhe ca dite, do flasim perseri!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...