E diel, 28 Nëntor, 2021
16.5 C
Tirana

“Si e çove për artiste, do t’ju prishet goca”, aktorja tregon paragjykimet

Aktorja Aishe Stari, e cila numëron dhjetra role humori në skenë, ka folur për paragjykimet që mori kur zgjodhi rrugën e artit. Ajo ka qenë e ftuar në emisionin “Soiree” me Jonida Shehun, për të folur dhe për të festuar për qytetin e saj Durrësin.

Biseda është fokusuar edhe sesi është mentaliteti i Durrësit, dhe të ftuarit kanë pohuar që ka qenë pak i mbyllur. Një ndër to që ka pohuar këtë gjë, ka qenë edhe aktorja Aishe Stari.

“Jo kaq të lira nuk kanë qenë. Mendimi ka qenë patriarkal. Më kujtohet kur shkova kur u hap shkolla e lartë për aktore, dhe e kanë kapur mamanë time kushedi sa njerëz dhe i thoshnin “si e çove ti gocën për artiste, do t’ju prishet goca”, ka treguar aktorja e njohur Aishe Stari.

Ajo është një nga aktoret më simpatike të trupës së estradës së Durrësit, por dhe në mbarë vendin. Aishe Stari ka luajtur mjaft role në zhanre e lloje të ndryshme të teatrit, të estradës, si në komedi, skeçe, monologe dhe parodi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...