E mërkurë, 16 Qershor, 2021
21.5 C
Tirana

Shuhet aktori legjendar i filmave ‘James Bond’ (FOTO)

Aktori Sean Connery i njohur në rolin e James Bondit, ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare.

Aktori skocez ishte i njohur për portretizimin e James Bond, duke qenë i pari që solli rolin e famshëm në ekranin e madh.

Karriera e aktorit zgjat disa dekada, ndërsa kishte marrë çmimin Oscar, dy çmime Bafta dhe tre Golden Globes.

Filmat e tjerë të Sir Sean përfshinin “The Hunt for Red October”, “Indiana Jones and the Last Crusade” dhe “The Rock”.

Ai konsiderohej kryesisht si aktori më i mirë që ka luajtur 007 në ekskluzivitetin e gjatë, shpesh duke u quajtur si i tillë në sondazhe.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kontrollet e RENEA-s/ Hoxha zbulon zonat e “nxehta” në Vlorë dhe Shkodër

Gazetari i njohur investigativ, Artan Hoxha ka dhënë detaje lidhur meaksionet e RENEA-s në dy ditët e fundit në vend, ku ka ushtruar kontrolle...

Denoncimi Fiks Fare/ 1200 euro kalimi në Kapshticë në mënyrë të paligjshme

Bashkimi Europian hap më në fund dyert për turistët shqiptarë, të mbyllura prej më shumë se 1 viti. Ambasadorët e 27 vendeve anëtare të...

Me këtë rini, e ardhmja është e sigurtë. Në dreq do të shkojmë

Nga: Mentor Kikia Në Shkodër, dyndje e madhe në sallën e teatrit “Migjeni”. Nuk po shiten biletat e ndonjë shfaqeje të ”madhe”. As ka ardhur...

Alarmi: Më shumë se gjysma e produkteve kozmetike përmbajnë kimikate toksike

Më shumë se gjysma e produkteve të njohura kozmetike që shiten në SHBA dhe Kanada ka gjasa që të përmbajë nivele të larta të...

‘Me një mik special’/ Rama i shkon në shtëpi ish-presidentit francez, Sarkozy

Kryeministri Edi Rama është takuar ditën e sotme me ish-presidentin e Francës, Nicolas Sarkozy. Në takimin e zhvilluar në shtëpinë e Sarkozy në Paris, Rama...