E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Shtyhet sërish procesi mësimor në këto 2 universitete

Shtyhet sërish data për fillimin e procesit mësimor në Universitetin e Mjekësisë dhe atë të Politeknikut.

Rektori i Universitetit të Mjekësisë, Arben Gjata, njofton se procesi mësimor është pezulluar deri në datën 13 dhjetor.

Ky vendim është marrë si pasojë e dëmtimeve që godinat e këtyre dy universiteteve kanë marrë. Gjata u shpreh se është i nevojshëm kontrolli i godinës nga ekspertët dhe certifikimi i saj për të rifilluar mësimi.

Ndërkohë studentët do të njoftohen sërish në ditët në vijim për datën se kur do të rinisë procesi mësimor.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...