E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Shtohet lista e ‘tradhtarëve’, ja kush merr mandatin e Flamur Nokës

Një tjetër person i shtohet listës së të ashtuquajturve ‘tradhtarë’ nga opozita. Alban Zeneli ka dorëzuar në KQZ formularin e dekriminalizimit, teksa kërkon të marrë mandatin e deputetit.

Zeneli ka qenë kandidat për deputet i Partisë Demokratike në qarkun e Kukësit, ndërsa pas dorëzimit të formularit, pritet që ai të marrë mandatin e Flamur Nokës.

Lidhur me personat që tashmë kanë marrë mandatet apo që nuk i kanë dorëzuar ato, Basha dhe Kryemadhi janë shprehur se do të përjashtohen nga forcat politike që ata përfaqësojnë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...