E premte, 15 Janar, 2021
7 C
Tirana

Gruaja shtatzënë në ‘luftë’ me policët, përlot gazetaren me rrëfimin

Vijojnë përplasjet mes banorëve pranë shkollës “Petro Nini Luarasi” dhe efektivëve të policisë. Situata ka agravuar teksa përmbarimi ka mbërritur në zonën ku po tentohet të prishen dy shtëpi.

Ata kanë përdorur mjete dhe forcën fizike për të hapur portën e për të hyrë brenda, ku ka edhe banorë që po bëjnë rezistencë.

Momente të dhimbshme e të prekshme ka pasur gjatë rezistencës së banorëve, teksa një grua shtatzënë 5 muajshe është përplasur me efektivët e policisë. Në një moment, policia shoqëron bashkëshortin e gruas, të cilin tentojnë ta fusin në automjetin e policisë. Në këtë moment, djali i tyre dhe vetë gruaja shtatzënë kanë kundërshtuar, duke bërë që kjo e fundit të lirojë të shoqin nga duart e policëve.

Më tej, ajo ka rrëqethur me rrëfimin e saj, teksa tha se Zoti do shohë për atë që po i bëjnë asaj dhe fëmijës:

“Askush s’do t’ia dijë për ne. Sot ne vetëm Zoti na shpëton, vetëm ai mund të bëjë një mrekulli. Deputeti i zonës Pandeli Majko thotë s’kam ça bëj se normale është pjesë e tyre. Unë jam shtatzënë, 5 muajshe. Po më bëjnë një dëm të madh, unë nuk ju bëj gjë por ja kam lënë Zotit të madh”, tha banorja, duke shkaktuar përlotjen e një prej gazetarëve së pranishëm./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bëjnë punën më të rrezikshme në botë/ Sherpat, guidat e alpinistëve në Himalaja

Bëjnë punën më të rrezikshme në botë, kush janë Sherpat, guidat e alpinistëve në Himalaja Kur ekipi i parë i alpinistëve arriti të ngjitej në...

“Në Dubai ishin 28 veta”, Fahri Balliu: Rama ka pirë verë 18 mijë euro shishja

Për botuesin Fahri Balliu, kryeministri Edi Rama nuk do arrijë të fitojë një mandat të tretë, pasi nuk ka se çfarë t’u ofrojë shqiptarëve. Duke...

I ekzekutoi në banesë/ Detaje të reja nga trafikimi që bënte Ademi me 2 motrat

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me motrat Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi, të cilat u ekzekutuan mesditën e 31 Dhjetorit...

Serbët e veriut të Kosovës marrin dozën e dytë të vaksinës anti-covid

Një grup i qytetarëve nga katër komunat në veri të Kosovës, të cilët u imunizuan më 25 dhe 26 dhjetor të vitit 2020, me...

Video/ Po bënte video me telefon, 44-vjeçari goditet nga rrufeja

Një 44-vjeçar brazilian është goditur nga rrufeja teksa me telefonin e tij po filmonte stuhinë që kishte përfshirë vendin. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Minduri,...