E shtunë, 27 Shkurt, 2021
4 C
Tirana

Shqiptari habit policinë greke, pret ‘byzylykun elektronik’ dhe arratiset

Një shqiptar në Greqi është arratisur duke prerë ‘byzylykun elektronik’. Edhe pse ai ishte lënë i lirë nga burgu, shqiptari nuk e ka duruar shumë idenë e një bylyku që e kontrollonte. Sipas mediave greke, 35 vjeçari nga Shqipëria, ka qenë i dënuar si i përfshirë në një çështje vrasjeje.

Edhe pse ende nuk është bërë i ditur emri i tij, mediat thonë që ai ka shfrytëzuar një moment në stacionin e autobusëve në Kiffisso dhe aty ka prerë byzylykun mbikëqyrës. Pas atij momenti, ai është zhdukur pas asnjë gjurmë.

Policia e ka shpallur në kërkim dhe dyshohet se ai mund të jetë arratisur për në Shqipëri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Studimi: Një dozë e vetme e vaksinës së Pfizerit ul transmetimin e virusit

Tre studime të reja britanike tregojnë se vaksina kundër COVID-19-s e kompanive Pfizer-BioNTech, e cila merret me dy doza, zvogëlon transmetimin e virusit pas...

Sa ndihmojnë vaksinat kineze për rritjen e influencës së Pekinit në Ballkan?

Në një kohë kur shumë vende kanë vështirësi për të siguruar doza të mjaftueshme vaksinash për koronavirusin, Kina ka shtuar përpjekjet për të shpërndarë...

Koronavirusi, Tomini: Dy fëmijë ndodhen në terapi intensive

Zv. ministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka folur për situatën me Covid-19 në spitalet që trajtojnë koronavirusin në vendin tonë. Në një lidhje direkte me...

Epidemiologu Alimehmeti: Të saktësohen sa teste e tampone bëhen në ditë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka folur për situtën e pandemisë në vendin tonë, ku është shprehur se është ende herët për të folur për një...

Rakacolli: Të hënën vijnë 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer

Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli deklaroi se të hënën do të vijnë në Shqipëri 15 mijë doza të vaksinës së Pfizer. Ajo tha në Report...