Kronikë

Shqiptarët nuk ndalen, të tjerë në pranga për trafik droge drejt Greqisë

               Publikuar në : 12:50 - 14/03/19 S.N

Policia greke kanë vënë në pranga tre shqiptarë, si dhe ka shpallur një tjetër në kërkim për trafik droge. Shqiptarët u kapën duke transportuar drogë. Mësohet se ata u arrestuan në dy operacione të ndryshme.

Operacioni i parë, i cili u zhvillua në Drosopigi u sekuestruan 68 kg marijuanë, i cili po transportohej me një makinë ku ndodheshin dy të rinj shqiptarë.

Operacioni tjetër u zhvillua në Igumencië, ku në makinën që drejtohej nga një 25 vjeçar shqiptar u sekuestruan 10 pako me 9 kg 650 gram marijuane.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT