E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
-0.5 C
Tirana

Shqipëria 10 vjet në NATO, njihuni me ushtaraken më simpatike nga Mirdita

Vajza që shihni në foto quhet Esa dhe është pjesë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë.

Fotoja e vajzës nga Mirdita është publikuar nga gazetari Gjergj Marku, në kuadër të 10-vjetorit të Shqipërisë në NATO.

«Shqiperia, 10 vite ne NATO!…

(Urimin me foton e vajzes mirditore ESA, pjese e forcave tone te armatosura)», shkruan Marku në postimin e tij.

Me siguri, Esa është një ndër ushtaraket më simpatike mes Forcave të Armatosura.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

8 gra dhe 8 burra: qeveria gjermane hap rrugën për barazi gjinore

Për herë të parë në 16 vjet, Gjermania do të drejtohet nga një burrë. Por megjithëse Angela Merkel po ia dorëzon kancelarinë një pasardhësi...

OBSH: Vaksinat duhet të funksionojnë kundër variantit Omicron

Vaksinat ekzistuese duhet të mbrojnë ende njerëzit që kontraktojnë variantin Omicron nga rastet e rënda të Covid, thotë një zyrtar i Organizatës Botërore të...

Fishekët e Yuri Kim, kapsolla deri më sot…

Nga: Eduard Zaloshnja Pasi Sekretari i Shtetit Blinken e shpalli Berishën persona non grata, Ambasadorja Yuri Kim, tek shkallët e ShQUP-it, u bëri thirrje anëtarëve/votuesve të PD-së...

Escobar me agjendë të qartë kundër korrupsionit, shmanget takimi me Metën

I dërguari i SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, vjen në Tiranë me një agjendë të qartë kundër korrupsionit të politikanëve shqiptarë. Ambasada e...

“Tirana, Kryeqyteti Europian i Rinisë”, Rama uron të rinjtë për 8 dhjetorin

Në ditën e Rinisë, kryeministri Rama ka ndarë një video në rrjetet sociale, ku thotë se kjo datë i kushtohet vetëm të rinjve. “MIRËMËNGJES dhe me...