E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Shqipëri-Poloni/ Rrugët që do bllokohen nga ora 16:00 deri në fund të ndeshjes

Për shkak të ndeshjes që do të zhvillohet ndërmjet Shqipërisë dhe Polonisë, disa nga rrugët përreth stadiumit “Air Albania” do të jenë të bllokuara. Ndeshja midis Shqipërisë dhe Polonisë do të zhvillohet në orën 20:45, në stadiumin “Air Albania”. Policia thotë se hyrja e tifozëve do të fillojë në orën 18:00, dhe lëvizja e tyre do të garantohet nga uniformat blu përgjatë rrugëkalimeve të caktuara, dhe nuk do të lejojnë grumbullim apo kalim të tifozëve jashtë itinerarit të caktuar.

Uniformat blu do të ushtrojnë kontrolle ndaj tifozëve para hyrjes në stadium, për sende të kundërligjshme (si armë, sende të forta, bidonë uji, çadra, çelësa metalik apo lëndë piroteknike etj.) dhe çdo tifoz duhet të jetë i pajisur me dokument identifikimi. “Nuk do të lejohen të futen në stadium persona pa dokument identifikimi, si dhe fëmijët nën moshën 16 vjeç, pa praninë e prindërit apo kujdestarit”, bën me dije policia.

Policia e Tiranës ka bërë me dije se është hartuar një plan masash të shtuara për mbarëvajtjen e rendit dhe sigurisë, gjatë zhvillimit të ndeshjes. Në këtë kuadër do të ketë bllokime të disa segmenteve rrugore nga ora 16:00 deri në përfundim të aktivitetit:

– Rruga përreth stadiumit “Lek Dukagjini”, rruga “Faik Konica” rruga “Dervish Hima”, rruga “Gjergj Filipi”, rruga “Asim Zeneli” rruga “Papa Gjon Pali II”, nga kryqëzimi me rrugën “Ismail Qemali” deri tek stadiumi “Air Albania” dhe bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, nga presidenca deri te sheshi “Nënë Tereza”.

“Policia e Tiranës kërkon mirëkuptimin e tifozërive respektive, në zbatimin e detyrimeve të mësipërme, si dhe mirëkuptimin e qytetarëve për të evituar lëvizjen me automjete në segmentet rrugore të lartpërmendura në oraret e caktuara”.

Lexo edhe :   Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

“Policia ju bën me dije se në rastet e prishjes së rendit dhe qetësisë publike, do të ndërhyjë si në ambientet e jashtme të stadiumit, ashtu dhe në ambientet e brendshme, për rivendosjen e rendit dhe shoqërimin e personave që do shkaktojnë trazira apo kryejnë veprime antisportive. Policia e Tiranës edhe njëherë apelon për tifozëritë e dy skuadrave që të tregojnë qytetari dhe të zbatojnë rregullat dhe ligjin”, thuhet në njoftimin për media të Policisë së Tiranës.

Lexo edhe :   Profecia e ambasadores së SHBA dhe ‘enveristët’ e vërtetë të Shqipërisë
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...