E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Lojtarët e Kombëtares, gati për stërvitjen e fundit

Me mjaft emocion po pritet që nesër kombëtarja shqiptare të luajë ndeshjen ndaj Polonisë, në stadiumin “AIR Albania” në orën 20:45, e vlefshme për grupin “I” të fushatës kualifikuese të Botërorit “KATAR 2022”.

Ndeshja e kombëtares shqiptare kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania”, ka detyruar policinë të shtoj masat për mbarëvajtjen e rendit dhe sigurisë.

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë ka hartuar planin e masave, ndërsa konsistojnë jo vetëm në ambientet e stadiumit, por dhe në një perimetër më të gjerë jashtë tij.

Shqipëria arriti të triumfojë ndaj Hungarisë, në një ndeshje historike falë golit të Armando Brojës dhe tani kërkon triumfin me çdo kusht për të arritur te ëndrra e madhe drejt Botërorit në Katar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...