E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Shpëtim Nazarko: Do i fusja plumbin Ramës, nëse do ti hidhte helm kimik popullit

Analisti Shpëtim Nazarko, në emisionin ‘Dritare me Rudinën’ komentoi përdorimin e gazit lotsjellës nga ana e policisë në protestën e opozitës. Ai është i bindur se Rama, për asnjë arsye nuk do të jepte urdhra që ndaj popullit të lëshohej helm kimik. Nëse do të ndodhte një akt i tillë, ai do ta qëllonte me plumb. Por ai u përball me qëndrimin e moderatores Rudina Xhunga, e cila kishte informacione se policia ka përdorur ndaj protestuesve gaz me piper djegës.

“Me guxuar Rama me hedh lëndë kimike, do bëja Avni Rustemin, do i fusja plumb. Nuk është çmendur t’i hedhë helm kimik popullit. Ne rrojmë në një vend që po ta marrë vesh sulltani, nuk jam lepur unë”, u shpreh Nazarko.

Rudina Xhunga: Më dërguan diçka nga Bullgaria, dhe policia ka përdorur ndaj protestuesve gaz me piper djegës, por ka patur erë dhe e gjitha i është kthyer policëve.

Shpëtim Nazarko: Me guxuar Rama me hedh lëndë kimike, do bëja Avni Rustemin, do i fusja plumb. Nuk është çmendur t’i hedhë helm kimik popullit. Ne rrojmë në një vend që po ta marrë vesh sulltani, nuk jam lepur unë.

Llamallari: E kanë thënë edhe mediat e ndritura. Nëse babai rreh, fyen, përdhunon nënën. Çfarë presim nga këta fëmijë, do e shohin normale dhunën? Pa e ditur fare se do vite kjo, që në fillim të emisionit Departamenti Amerikan i Shtetit shprehet se lufta e policisë pengohet nga korrupsioni.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...