E mërkurë, 22 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

“Sandër Lleshaj reagon kundër studentëve, hesht për vrasjet mafioze në Tiranë”

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj reagoi sot pas incidentit të djeshëm në Durrës, ku një student e akuzoi se ka helmuar e anë të gazit lotsjellës në protesta.

Por, lidhur me këtë reagim, vjen një tjetër koment nga ish-deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari që e akuzon Lleshajn se “reagon kundër studentëve, kundër qytetarëve që protestojnë tek Unaze e Re, hedh gaz helmues në kundërshtim me ligjin në protestat qytetare, por nuk gjen kohë të reagojë për dy vrasje mafioze në mes të Tiranës”.

Braimllari e cilëson këtë si moralin të një qeverie të degraduar dhe të marrë peng, ndërsa Lleshajn e quan një bashkëpunëtor të qeverisë së krimit.

Postimi i Braimllarit:

“Sander Lleshi reagon kunder studenteve, kunder qytetareve qe protestojne tek Unaza e Re, hedh gaz helmues ne kundershtim me ligjin ne protestat qytetare por nuk gjene kohen te reagoje per dy vrasje mafioze ne mes te Tiranes.

Ky eshte morali i nje qeverie te degraduar dhe te marre peng. Qytetarin e dobet dhe te varfer e arreston, e mbyt ne gaz helmues, i prish shtepine ne kundershtim me ligjin per te fituar miliona euro Edi Rama, ndersa oligarkun, kriminelin nuk guxon as ti permendi emrin.

Nuk kishim dyshim qe Keshilltari i Sigurise se Kryeministrit, Sander Lleshi ne kohen me te erret te vendit ku dominonte kanabisi, trafiku nderkombetar i drogerave te forta, sot Minister i Brendshem, te ishte ndryshe. Sander Lleshi eshte thjeshte bashkepuntor i qeverise se krimit.”, shkruan ish-deputeti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...