E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
-0.5 C
Tirana

Shpërthim me tritol në Fushë-Krujë

Një shpërthim me lëndë eksplozivi është regjistruar gjatë orëve të vona të natës së mbrëmshme në lagjen ‘Hasan’ të Fushë-Krujës.

Sipas të dhënave të para, lënda plasëse, tritol, i është vënë një mjeti, që ishte parkuar në oborrin e një banese.

Mësohet se mjeti i përket shtetasi Afrim Ceku, i cili nga policia thuhet se nuk është i përfshirë në konflikte.

Nga shpërthimi nuk raportohet për të lënduar, por vetëm dëme të shumta materiale.

Kjo nuk është hera e parë që në Fushë Krujë ndodhin shpërthime tritoli, ndërsa policia ka nisur hetimet për të identifikuar dhe arrestuar autorët.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Italiani gjendet i pajetë brenda hotelit në Kamëz, dyshimet e para

Një shtetas italian është gjetur pa shenja jete, në një hotel në Kamëz. Nga kqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune ndaj shtetasit italian...

Kursi i këmbimit, shikoni me sa këmbehet euro, dollari dhe paundi britanik

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, euros dhe paundit britanik. Ndërkohë franga zvicerane ka shënuar rënie. Më poshtë do të...

Mbërrin i ftohti polar, temperaturat ulen deri në -4 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat do të sjellin mot pa reshje, por të ftohtë. Në mbrëmje...

FMN: Shqipëria me varfërinë më të madhe në rajon

Pandemia dhe tërmeti rritën varfërinë në Shqipëri, ndërsa ajo vijon të jetë më e larta në rajon. Në Shqipëri, në vitin 2020, që përkon...

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...