E mërkurë, 20 Janar, 2021
0 C
Tirana

Shpërthim i fuqishëm në zonën e Metalurgjikut në Elbasan, plagosen 7 punonjës

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në qytetin e Elbasanit. Paraprakisht bëhet me dije se shpërthimi ka ndodhur në zonën e ish-Metalurgjikut në Elbasan, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur 7 punonjës.

Burimet ende jo zyrtare bëjnë me dije se 3 nga të plagosurit, ndodhen në gjendje të rëndë për jetën.

Shpërthimi ka ndodhur në repartin e oksigjenit në Kurum, ndërkohë që tre autoambulanca janë nisur drejt vendit të ngjarjes.

Nuk dihet ende se çfarë e ka shkaktuar shpërthimin në fjalë, ndërkohë që në vendngjarje ndodhen dhe disa makina policie.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...