E martë, 23 Shkurt, 2021
11 C
Tirana

Shpërndau fotot intime të minorenes, ja çfarë vendosi gjykata për nënën e saj

Tre femra të cilat akuzoheshin për pornografi, tashmë janë dënuar me burg nga Gjykata e Tiranës. Mësohet se hetimi ndaj të pandehurave me inicialet E. S.,  B. S. dhe M. A. të moshës 28, 31 dhe 41 vjeç, një prej të cilave nëna e të miturës, ka nisur që në muajin mars të vitit 2018.

Këto shtetase akuzoheshin për publikimin e fotove intime të një minoreje, në web-site +18 në internet. Gratë në fjalë kishin hapur profile me përmbajtje pornografike në internet, ku zhvillonin video-biseda erotike me meshkuj nga gjithë bota.

Këto zhvilloheshin kundrejt pagesave që kryheshin përmes kartave të kreditit. Lidhur me këtë çështje, hetuesit kanë sekuestruar kompjuterët e përdorur në këto qendra “chat-line”, ndërsa rikuperuan të gjitha fotot dhe videot që ishin fshirë. Në morinë e materialeve pornografike, ishin dhe fotot e ‘nxehta’ të së miturës, bën me dije “A2”. Në deklarimet e dhëna gjatë hetimit, e ëma e saj, e pandehur në proces, shpjegonte se kishte dijeni për faktin. Dhe se në disa raste ishte detyruar nga dy të pandehurat e tjera.

Pasi i shpalli fajtore për akuzën e “pornografisë”, gjykata dha dënime nga 3 vjet e 4 muaj në 3 vjet e 8 muaj për to. I njëjti vendim i hoqi përgjegjësinë prindërore nënës së minorenes.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha: Taksa e sheshtë 9%, çlirim për financat e sipërmarrjes shqiptare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehet se ulja e taksës nga 15 në 9%, do të çlirojë financat e sipërmarjes shqiptare. Teksa publikoi një...

Brataj vaksinoi shoferin personal? Urgjenca Kombëtare reagon pas akuzave

Qendra Kombëtare e Urgjencës Mjekësore ka reaguar sot pas lajmit të publikuar në rrjetet sociale për vaksinimin e një shoferi të këtij institucioni. QKUM shprehet...

Detaje të reja për vdekjen e Maradonës, hetuesit përfshijnë dhe dy të dyshuar

Në hetimin për vdekjen e Diego Armando Maradonas janë përfshirë edhe dy të dyshuar të tjerë. Ata janë Nensi Forlini, ekzekutive e kompanisë së...

Vrasja e dyfishtë për drogë në Malësi të Madhe/ Mbyllen hetimet për babë e bir

Pesë muaj nga vrasja e Vilson Çutajt dhe Klemend Pepajt në Malësi të Madhe, Prokuroria e Shkodrës ka mbyllur hetimet duke gjetur vetëm një...

Koronavirusi/ Më shumë të shëruar se të infektuar, por kurba mbetet e lartë

Kurba e koronavirusit vijon të mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.021 raste të reja, nga 3.258 testime të...