E martë, 14 Korrik, 2020
18 C
Tirana

Shpëndanin kokainë në Britani, Gjykata dënon dy të rinjtë shqiptarë (Emrat)

Më të lexuarat

Policia e Britanisë së Madhe ka arrestuar dy të rinj shqiptarë, pasi akuzohen si shpërndarës kokaine dhe marijuane.

Në pranga ranë Eraldo Saraseli, 20 vjeç dhe Klaudio Ago, 27 vjeç. Ky i fundit banonte në “Bristol Gardens”. Ata ishin pikasur në 28 prill të këtij viti teksa hynin e dilnin shpesh në një banesë në rrugën “James” të Brighton.

Sipas autoriteteve vendase, lënda narkotike kapte në treg vlerën 23 mijë paund. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesë nga policia, të arrestuarve iu gjetën sasi të mëdha droge dhe para.

Gjykata i dënoi shqiptarët me 2 vite e 8 muaj burg secili. Ndërsa pasi të vuajnë dënimin, ata do të deportohen në Shqipëri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...