E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Shokuese/ Prindërit braktisin fëmijët në aeroport, frikë nga virusi misterioz

CNN raporton se dy fëmijë janë braktisur në aeroport nga prindërit, pasi dyshonin se njëri prej fëmijëve ishte i infektuar nga virusi misterioz që është përhapur së fundmi.

Sipas mediave të huaja, prindërit braktisën djalin dhe vajzën e tyre te porta e nisjes dhe vet hipën në avionin e linjës për në qytetin lindor Nanjing. Ngjarja padyshim ka shokuar qoftë personelin e aeroportit por edhe pasagjerët.

Pasi djali – i cili dyshohej se ishte i sëmurë nga virusi – u kontrollua nga personeli mjekësor u lejua që së bashku me motrën të udhëtonte drejt prindërve të tyre.

Ngjarja është bërë virale, nga një tabloit kinez. Në foto duken dy fëmijë që janë në pritje te portat e nisjes. Incidenti ndodhi të mërkurën në mbrëmje në Aeroportin Ndërkombëtar Nanjing Lukou, i cili shërben kryeqytetit krahinor të Jiangsu.

Deri tani raportohen 26 viktima nga virusi misterioz kinez si dhe rreth 800 të infektuar. / Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...