Aktualitet

Shokuese/ Prindërit braktisin fëmijët në aeroport, frikë nga virusi misterioz


               Publikuar në : 14:13 - 24/01/20 M P

CNN raporton se dy fëmijë janë braktisur në aeroport nga prindërit, pasi dyshonin se njëri prej fëmijëve ishte i infektuar nga virusi misterioz që është përhapur së fundmi.

Sipas mediave të huaja, prindërit braktisën djalin dhe vajzën e tyre te porta e nisjes dhe vet hipën në avionin e linjës për në qytetin lindor Nanjing. Ngjarja padyshim ka shokuar qoftë personelin e aeroportit por edhe pasagjerët.

Pasi djali – i cili dyshohej se ishte i sëmurë nga virusi – u kontrollua nga personeli mjekësor u lejua që së bashku me motrën të udhëtonte drejt prindërve të tyre.

Ngjarja është bërë virale, nga një tabloit kinez. Në foto duken dy fëmijë që janë në pritje te portat e nisjes. Incidenti ndodhi të mërkurën në mbrëmje në Aeroportin Ndërkombëtar Nanjing Lukou, i cili shërben kryeqytetit krahinor të Jiangsu.

Deri tani raportohen 26 viktima nga virusi misterioz kinez si dhe rreth 800 të infektuar. / Tirana Today


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT