E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Shokët e 25-vjeçarit flasin nga protesta, bëjnë premtimin e madh

Miqtë e ngushtë të të ndjerit, Klodian Rasha, thanë se nuk do të iknin nga protesta deri në plotësimin e kërkesës së tyre, për largimin e ministrit Lleshaj nga pushteti. Të afërmit e të ndjerit e shokët e ngushtë të 25-vjeçarit, kanë thënë për mediat se nuk do të lëvizin për asnjë çast. Ata kërkojnë një zëri, që të ketë një reagim nga ana e institucioneve. Në të kundërt, paralajmërojnë se protesta do të përshkallëzohet.

Bora Rasha, motra e Klodian Rashës, kërkoi drejtësi për vëllanë. Ajo tha se në momentin që ndodhi ngjarja ka qenë në Itali, ndërsa erdhi sot për ta përcjellë për në banesën e fundit. Nga protesta përpara Kryeministrisë, ajo deklaroi se vëllai ishte me shokët deri në orën 11:30, dhe më pas kishte shkuar të merrte një paketë, por u vra.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...