E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Shkodrani nuk pranoi ndarjen nga studentja, plagosja ndodhi pas një konflikti

Një ngjarje e rëndë ka tronditur qytetin e Vlorës mesditën e kësaj të shtune, ku një vajzë 20-vjeçare ka mbetur e plagosur. 20-vjeçarja Kostandina Zanaj, lindur në Berat, studente në Vlorë është plagosur nga Fadil Nikaj, 30 vjeç, banues në Shkodër.

Sherri mes çiftit ka degraduar në përdorimin e armës së zjarrit dhe të granatave. Ngjarja ka ndodhur në mesditë, rreth orës 12:00, në zonën e njohur si Poliklinika në qytetin e Vlorës.

Thuhet se situata ka agravuar për shkak të një ndarje, për të cilën 30 vjeçari nuk binte dakord.

30 vjeçari dyshohet se pas një konflikti, ka plagosur me armë zjarri shtetasen Kostandina Zanaj, 20 vjeçe, studente në qytetin e Vlorës, të cilët dyshohen se kanë patur një lidhje dashurie të mëparshme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...