E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Krim pasioni në Vlorë, 30-vjeçari kishte me vete dy gran*ta

Krimet e pasionit kanë tronditur shpesh Shqipërinë. Vajza dhe djem të rinj kanë përfunduar tragjikisht të vrarë, për shkak të pasionit. Në Vlorë sot u derdh gjak, për shkak të një historie dashurie. Një 30-vjeçar shkodran nuk pranoi ndarjen nga partnerja e tij, një studente 20-vjeçare. Në momente gjaknxehtësie dhe që nxiten nga pasioni, i riu tentoi ti merrte jetën të ish-dashurës së tij, por fatmirësisht ajo ia ka dalë mbanë dhe ndodhet jashtë rrezikut.

Mospranimi i ndarjes dhe moskthimi i dashurisë, ka bërë Fadil Likaj, 30-vjeç, të mos e mendonte dy herë, por të qëllonte Kostandina Zanaj, 20-vjeçe, studente në qytetin e Vlorës. Konflikti mes dy ish-partnerëve për pak sa nuk është kthyer në tragjedi.

30-vjeçari nga Shkodra ka qëlluar me armë zjarri pistoletë para lokalit ‘Bar Cacai’, ish-të dashurën Kostandina Zanaj, të cilën e ka lënë të plagosur. Policia prangosi autorin e ngjarjes të cilit i sekuestroi edhe armën me të cilën dyshohet se kreu plagosjen. Po ashtu 30-vjeçarit ju gjetën edhe dy granata, njëra e cila i kishte rënë në ambientet e lokalit, dhe një tjetër të cilën e kishte pasur në çantë. /Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Zbardhet konflikti/Nipi vret xhaxhanë dhe më pas veten

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...

Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Një tërmet me intensitet 3.9 të shkallës Rihter ka zgjuar mëngjesin e sotëm Kretën, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth...

Blerja e energjisë zhvlerëson lekun, euro në nivelin më të lartë nga korriku

Euro është forcuar ndjeshëm sot në tregun e brendshëm valutor, duke reflektuar kërkesën e lartë për valutë për blerjen e energjisë. Sipas kursit zyrtar të...

Të gjithë kanë Covid!, po ku shkuan fjalët e Helena Kadaresë!?

Nga: Frrok Çupi Para tre ditësh, Helena Kadare, kur s’ka dalë në publik prej vitesh, doli dhe lëshoi një lutje për rininë. “Ne të rriturit...