E martë, 20 Tetor, 2020
10 C
Tirana

“Shko jeto poshtë urës”/ Aktori sherr me ish-deputetin: Do largohem nga emisioni

Më të lexuarat

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat, dalin pamjet e rënda

Gazetari i portalit “Reporteri” në Kosovë, Shkumbin Kajtazi, gjatë mesnatës është përballur me një sulm të rrezikshëm. Ndaj mjetit të tij është qëlluar me rreth...

Nga Butani tek Armenia: Kush janë 5 vendet më të çuditshme në botë

Çdo vend ka gjërat e tij të çuditshme. Dhe ndërsa nuk ka ndonjë parametër për të matur çuditshmërinë e një vendi, është e sigurt...

A do të ketë një mbyllje të dytë? ISHP në prag të masave të forta shtrënguese

Autoritetet në Shqipëri kanë përsëritur gjatë ditëve të fundit se gjithmonë po tentohet që Shqipëria të mos izolohet, ndërsa pasojat do të ishin fatale....

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

“Shqipëria do të izolohet më 23 tetor”, Alfred Cako bën parashikimin e frikshëm

Konspiracionisti Alfred Cako ka bërë një parashikim të frikshëm, ku sipas tij, vendi ynë do të përjetojë një karantinë të dytë. Ndonëse ende nuk...

Naftëtarët refuzojnë Ramën: Nuk dalim nga greva pa ardhur këtu e pa marrë pagat

Grevistet naftëtarë nuk kanë vonuar përgjigjen për kryeministrin Edi Rama, pas ftesës së këtij të fundit për bisedime. Ata nuk e pranuan thirrjen e tij,...

Bum infektimesh në Shqipëri, 3 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Situata me pandeminë në Shqipëri nuk po njeh shenja përmirësimi. Edhe ditën e sotme ka patur një bum të infektuarish. Tre persona kanë humbur jetën...

Shtëpi 500 mijë euro në Palasë? Basha i përgjigjet Braçes

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të zv.kryeministrit Braçe se ai ka blerë shtëpi në Palasë në vlerën e 500,000 eurove. Basha...

Meta me tone të ashpra ndaj Bashës: Thuaji popullit tënd që je peng dhe vazhdo

Deklarata e kreut të PD, Lulzim Basha se Meta për opozitarin, aq sa unë bëj presidentin, ka sjellë reagimin e ashpër të kreut të...

Specialisti shqiptar thotë se virusi do zhduket, nëse mbajmë maska për 6 javë

Çdo ditë e më shumë mjekët kërkojnë nga ana e qytetarëve disiplinim dhe mbajtjen e maskave, si një mënyrë për të penguar transmetueshmërinë e...

Aktori Laert Vasili është përfshirë në një debat me ish-deputetin demokrat, Tritan Shehu mbrëmjen e djeshme.

I ftuar në emisionin “Dritare me Rrudinën”, teksa po komentonin aktualitetin politik, Vasili lëshoi disa kritika ndaj mënyrës se si opozita e bashkuar zhvillon protestat.

Laert Vasili: Bëni ndonjë kurs për të mësuar himnin

Tritan Shehu: Ti shko tek teatri, mbro teatrin se po jua shembin teatrin

Laert Vasili: Shko jeto poshtë urës. Kthehu tek shajaku, tek guna, shko tek kallamishtet

Tritan Shehu: Shko mbro teatrin ti. Apo të kanë thënë të recitosh sot

Laert Vasili: Ata njerëz i merrni aty me zor. Cfarë do ju zgjidhë problemin një njeri që ishte ministër kur u vranë 4 vete, që për faljen e detit nuk mbajti asnjë përgjegjësi? Shqiptari se ka kujtesën si peshku i kuq.

Lexo edhe :   Fundi i një filmi të parë me plehrat

Tritan Shehu: Këtu njerëzit vijnë për të recituar Rudina, po s’ka problem.

Laert Vasili: Do largohem nga emisioni po vazhdoi të më fyejë kështu

Tritan Shehu: Ne do luftojmë për të vendosur demokracinë në këtë vend

Laert Vasili: Dhe demokracinë e vendosni duke djegur mandatet?

Tritan Shehu: Ishte një veprim jo i gëzueshëm por i detyruar dhe i domosdoshëm

Laert Vasili: Më shihni në sy, përtej humorit… një burrë kaq i mençur, vërtet mendoni se ju drejton ai që sot është kryetar i PD?

Tritan Shehu: Unë e kuptoj problemin që ke ti

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Më qëlluan me pistoletë”, zbardhet telefonata që alarmoi Policinë e Vlorës

Një 27-vjeçar ka denoncuar në Komisariatin e Policisë së Vlorës, së një person ka dashur ta vrasë. Shënjestra ka qënë shtetasi me inicialet M.F....

Nga nesër kufizohet hyrja në Tiranë nga Dogana, ja rrugët alternative 

Drejtori i Policisë së Tiranës, Rebani Jaupaj, njoftoi se nga nesër do të kufizohet trafiku në zonën e Unazës së Madhe tek ish sheshi...

Ish-drejtoresha e Tatimeve tregon kujt i përket rafineria e Ballshit

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë në lidhje me çështjen e rafinerisë së Ballshit. E ftuar në Syri.net, Shehaj...

Sërish izolim?/ Rreth 19 mijë mësues janë trajnuar për mësimin online

Për ti paraprirë çdo situate lidhur me pandeminë, janë marrë masat edhe për trajnimin e mësueve për mësimin online. Shumë mësues kanë rezultuar të...

Familja i jep fund kërkimit për biznesmenin Remzi Hoxha

Familja e Remzi Hoxhës ka bërë të ditur se do t’i jap fund kërkimit të eshtrave të tij. Me rastin e 25-vjetorit të rrëmbimit...