E diel, 5 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Shkëlqim Hajdari takim me sipërmarrësit e peshkimit: Kërkesat e tyre janë të realizueshme

Më të lexuarat

Franca me kryeministër të ri

Presidenti francez Emmanuel Macron ka zgjedhur Jean Castex si kryeministrin e ri të Francës, pas dorëheqjes së Edouard Philippe. Edouard Philippe paraqiti dorëheqjen sot tek...

Favore seksuale për t’i kthyer mjetin, arrestohen dy zyrtarë policie

Dy efektivë të Policisë Rrugore në Tiranë janë arrestuar, pasi akuzohen se në këmbim të dorëzimit të automjetit të sekuestruar në pronësi të një...

Shqetësim në Spanjë, rikthehen masat e izolimit

Qytetarët në Spanjë kanë filluar që të shqetësohen sërish nga koronavirusi. Numri i rasteve të reja me COVID-19 është rritur ndjeshëm ndërkohë në një zonë...

Aksident në hyrje të Lezhës, përplasen tre automjete

Një aksident ka ndodhur gjatë mesditës së sotme, në hyrje të Lezhës. Në këtë aksident janë përfshirë tre automjete. Si pasojë e këtij aksidenti janë...

Fshihej në bodrum/Ndërhyn RENEA, publikohen pamjet kur kapet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Forcat RENEA kanë arrestuar në Bulqizë, të shumëkërkuarin Fadil Tërnova, 32-vjeç. Në sajë të operacionit të koduar "Fundi i arratisë", është vënë në pranga...

Pandemia/ Shënohet rekord i zi në Kosovë

Ditën e sotme është shënuar një rekord i zi nga koronavirusi në Kosovë. Autoritetet përkatëse bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë...

Vetëflijimi/ Zhaneta kishte punuar më herët në shtëpinë e një ish-kryeministri

Zhaneta Josifi, 56-vjeçarja që u vetësakrifikua me të bijën e saj Anisën për ringjalljen, vite më parë ka punuar pastruese në shtëpinë e një...

Del nga rruga mjeti në Tiranë/ Ndërron jetë pasagjeri, shoferi në spital

Në rrugën e Zallbastarit, në vendin e quajtur “Rrapi”, një mjet ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka ndërruar jetë pasagjeri në mjet,...

Ngjarja horror në Kombinat/ Prokuroria nis hetimet ndaj të gjithë sekteve fetare

Pas ngjarjes së rëndë në Kombinat, ku nënë e bijë u vetëflijuan, mësohet se Prokuroia ka nisur hetimet ndaj të gjithë sekteve fetare në...

“Një kombinim sa i frikshëm, aq dhe i rrezikshëm”, ja çfarë ndodhi mbrëmë në këto akse rrugore

Duket se drejtuesit e mjeteve, po ‘rikuperojnë’ periudhën e izolimit. Shumë prej tyre janë bërë shkak të aksidenteve rrugore, pasi lëvizin me shpejtësi tej...

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari ka zhvilluar ditën e sotme një takim me disa nga sipërmarrësit e peshkimit në Vlorë.

Të pranishëm në këtë takim ishin edhe kryeinspektori i Peshkimit, Arjan Demiri dhe inspektorët e degës rajonale.

Së bashku ata kanë diskutuar për shqetësimet që kanë peshkatarët, në lidhje me masat e marra në kuadër të luftës kundër COVID-19.

Përmes një postimi në Facebook, Hajdari shprehet se kërkesat e peshkatarëve për oraret dhe lëvizjen e mjeteve, gjatë ndalimit të qarkullimit janë të plotësueshme.

Postimi i plotë:

Ne Vlore, se bashku me Kryeinspektorin e Peshkimit Arjan Demiri dhe inspektoret e deges rajonale,takuam sipermarres te fushes se peshkimit. U gezova nga ato, se po punonin me perkushtim dhe po dilnin nga veshtiresite qe jane krijuar.
Kompania “ Al- Adriatiko”, po eksporte peshk ne Itali dhe drejtuesi i saj, Muharrem Jaza, ishte i gatshem te ndihmofte dhe koleget e tij, meqenese kishte treg per momentin. Sherif Durmishaj, drejtues i qendres se peshkimit ne Rradhime, Muharremi etj kishin disa nevoja, qe lidheshin me oraret per te dale ne det varkat e peshkimit, levizjen e lirshme te mjeteve qe punojne ne Karaburun, perfitimin e kredise sovrane.
Te gjitha keto kerkesa, jane te realizueshme, te llogjikshme, te njerezve punetore, qe punojne e nuk ankohen. Si pasoje e punes se inspektoreve te peshkimit ne terren, deri tani nuk ka asnje punetor, administrator, inxhinjerere, te zinxhirit te peshkimit, te jete infektuar nga covid 19. Njerezit e punes dhe patriote, njihen ne kohe te veshtira.

Lexo edhe :   “Heqja e taksës së Rrugës së Kombit”/ Avdullah Hoti merr premtimin e Bashës

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Manastirliu: Kjo është mënyra më e mirë për të frenuar përhapjen e virusit

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook, njofton qytetarët se vendosja e maskës është mënyra më e mirë për...

Godet dhe fyen gjyqtarin, përfundon në komisariat futbollisti shqiptar

Një lojtar i skuadrës së Adës së Velipojës ka përfunduar në komisariat pas ndeshjes me Gramshin, në Kategorinë e Dytë. Raportohet se 29-vjeçari V.P ka...

VIDEO/ Po ecte me shpejtësi 236 km/h, policia ndalon Lamborghini-n

Ditën e sotme, policia ka ndaluar një Lamborghini, drejtuesi i së cilës është konstatuar duke drejtuar mjetin me shpejtësi tej normave të lejuara. Përkatësisht, shpejtësia...

Pandemia/ Ndahet nga jeta sportisti 38-vjeçar

Për shkak të infektimit me koronavirus, ka ndërruar jetë ish-karateisti 38-vjeçar, Flamur Shasha. Lajmin për vdekjen e Shashës e ka bërë të ditur Federata e...

Pse të rinjtë po preken nga pandemia? Përgjigjet mjeku pneumolog

Mjeku pneumolog Arjan Mezini gjatë një interviste në “News 24” komentoi situatën e krijuar nga koronavirusi në vend. Ai iu përgjigj pyetjes se “pse të...