E hënë, 6 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Shkelën masat ndaj pandemisë/ ISHSH me ‘dorë të fortë’, 330 biznese e pësojnë keq

Më të lexuarat

Zbulohet sekti që rekrutoi familjen Josifi, nën hetim ata që fshehën vdekjen e Anisës

Një grupim i quajtur “Guard Tower” apo “Kulla e rojes”, dyshohet se ka rekrutuar familjen Josifi nga Përmeti që çoi në vetëflijimin e Zhaneta...

Ulet ndjeshëm numri i viktimave nga koronavirusi në Itali

Italia ka regjistruar sot një rënie të numrit të viktimave të shkaktuara nga koronavirusi, në krahasim me një ditë më parë. Gjatë 24 orëve të...

Koço Devole tregon si e bëri për të qarë Elvana Gjatën në film

Aktori Koço Devole ka treguar për eksperiencën e tij në filmin “2 gisht mjaltë”, ku ka luajtur në rolin e babait të këngëtares, Elvana...

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë rrugor raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Sipas News24, ngjarja...

Situata në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese, del bilanci i 24 orëve të fundit

Situata në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese! Ministria e Shëndetësisë sapo ka bërë publik bilancin e 24 orëve të fundit teksa njoftoi se 2 persona...

Dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Kroaci

Ditën e sotme në Kroaci janë mbajtur zgjedhjet parlamentare, ku rezultatet jozyrtare të Komisionit tregojnë se partia HDZ ka fituar 71 vende në Parlament...

Meta vlerëson me titullin “Kalorës i Urdhrit të Flamurit” atasheun ushtarak italian

Presidenti Ilir Meta vlerësoi atasheun ushtarak italian, Kolonelin Fabio Cornacchia me Titullin “Kalorës i Urdhrit të Flamurit”. Titulli në fjalë ishte me motivacionin: “Në vlerësim...

Pas rritjes së numrit të viktimave dhe të infektuarve, reagon Rama

Javët e fundit ka pasur një rritje të ndjeshme të numrit të viktimave dhe rasteve të reja me koronavirus në Shqipëri. Së fundmi, ka reaguar...

Favore seksuale për t’i kthyer mjetin, arrestohen dy zyrtarë policie

Dy efektivë të Policisë Rrugore në Tiranë janë arrestuar, pasi akuzohen se në këmbim të dorëzimit të automjetit të sekuestruar në pronësi të një...

Kriza e trefishtë që po trondit sot botën

Rrezikut që infektimet e reja të dalin jashtë kontrollit, dhe të përhapen edhe një herë në nivel global, duhet t’i shtohet edhe kriza e...

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor, në bashkëpunim me grupet e tjera të Task Forcës anti-COVID, ka vijuar kontrollin në terren për të parandaluar abuzimet dhe mos respektimin e masave anti-COVID.

Sikundër njoftohet, gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 1740 inspektime. Kontrollet kanë vijuar në bar-kafe, restorante, klinika dentare, hotele, fasoneri, call center, institucione publike etj.

Gjatë periudhës së pandemisë, janë kontrolluar mbi 87 mijë subjekte. Po kështu janë vendosur 330 masa administrative me gjobë për subjekte të gjetura në shkelje të protokolleve të sigurisë të miratuara nga MSHMS, për mbrojtjen nga COVID-19.

Njoftimi

Në 24 orët e fundit Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor realizoi 1740 inspektime për masat ndaj COVID-19 🦠.
🔴Kontrollet kanë vijuar në bar-kafe, restorante, klinika dentare, hotele, fasoneri, call center, institucione publike etj.
Gjatë periudhës së epidemisë⬇️
🏘Mbi 87 mijë subjekte janë kontrolluar dhe monitoruar.
📝Janë vendosur 330 masa administrative me gjobë për subjekte të gjetura në shkelje të protokolleve të sigurisë të miratuara nga MSHMS për mbrojtjen nga COVID-19.
🔴Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve 🚶♀️🚶të respektojnë masat e distancimit social dhe higjenës si dhe bizneset dhe institucionet të zbatojnë protokollet e sigurisë.

Lexo edhe :   Situata në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese, del bilanci i 24 orëve të fundit

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë rrugor raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Sipas News24, ngjarja...

Tensione në Azi/ Aeroplanmbajtëset e SHBA bëjnë manovra në Detin e Kinës së Jugut

Marina e SHBA njofton se dy aeroplanmbajtëse amerikane po zhvillojnë manovra në Detin e Kinës së Jugut, një hapësirë ujore që është bërë objekt...

Dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Kroaci

Ditën e sotme në Kroaci janë mbajtur zgjedhjet parlamentare, ku rezultatet jozyrtare të Komisionit tregojnë se partia HDZ ka fituar 71 vende në Parlament...

Trump: Vaksina e koronavirusit do të dalë para fundvitit

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, deklaron se vaksina ndaj koronavirusit do të jetë gati përpara fundvitit. “Dua të dërgoj falënderimet tona për shkencëtarët dhe studiuesit...

Shpërthyen infektimet, Spanja rikthen kufizimet në zonën turistike

Spanja ka rikthyer kufizimet në rajonin veriperëndimor të Galicias, pas një shpërthimi tjetër të koronavirusit. Mediat spanjolle bëjnë me dije se vetëm ata që shkojnë...