E hënë, 6 Prill, 2020
11 C
Tirana

Shifrat në rritje/Spanja publikon bilancin e viktimave për 24 orët e fundit

Lexo edhe ...

Vuan nga koronavirusi, kryeministri britanik dërgohet në spital

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson është dërguar ditën e sotme për kontroll në spital. Vizita e tij në spital vjen 10 ditë pasi Johnson...

“Ditë më të mira do vijnë”/Mbretëresha Elizabeth ll mesazh popullit të saj

Mbretëresha e Anglisë, Elizabeth ll iu është drejtuar me një mesazh britanikëve, duke u shprehur se Mbretëria e Bashkuar do të ketë sukses në...

​Pështyu qëllimisht mbi ushqime, arrestohet i riu në Britani

Një 20-vjecar nga Britania e Madhe është arrestuar pasi u kap duke pështyrë disa artikuj ushqimorë në një supermarket. I riu hyri në një dyqan...

A do të na shpëtojnë dot ekonomistët nga Covid-19

Nga Ben Andoni Vite më parë, gjetjet e një artikulli të një studiuesi amerikan për pasojat ekonomike të pandemisë së vitit 1918-1919 në SHBA mund...

Spanja po njeh rritje të numrit të viktimave të shkaktuara nga koronavirusi, nga dita në ditë.

Ditën e djeshme Spanja shënoi numrin më të madh të viktimave brenda 24 orëve, teksa 372 persona ndërruan jetë.

Por në 24 orët e fundit ky numër është tejkaluar. Mediat vendase raportojnë se janë shënuar 434 viktima brenda një dite. Kështu numri total i vdekjeve nga koronavirusi në Spanjë shkon në 2,206.

Ndërkohë raportohet se janë regjistruar 4,321 raste të reja, duke e çuar në 27,528 numrin total të rasteve aktive.

Bëhet me dije se mbi 3 mijë persona janë shëruar nga ky virus, ndërsa 2,355 janë në gjendje të rëndë.

Spanja është shteti i dytë në Evropë më i prekur nga koronavirusi, dhe i treti në botë. Numri më i madh i viktimave të shkaktuara nga koronavirusi është në Itali dhe Kinë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Vuan nga koronavirusi, kryeministri britanik dërgohet në spital

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson është dërguar ditën e sotme për kontroll në spital. Vizita e tij në spital vjen 10 ditë pasi Johnson...

“Ditë më të mira do vijnë”/Mbretëresha Elizabeth ll mesazh popullit të saj

Mbretëresha e Anglisë, Elizabeth ll iu është drejtuar me një mesazh britanikëve, duke u shprehur se Mbretëria e Bashkuar do të ketë sukses në...

​Pështyu qëllimisht mbi ushqime, arrestohet i riu në Britani

Një 20-vjecar nga Britania e Madhe është arrestuar pasi u kap duke pështyrë disa artikuj ushqimorë në një supermarket. I riu hyri në një dyqan...

A do të na shpëtojnë dot ekonomistët nga Covid-19

Nga Ben Andoni Vite më parë, gjetjet e një artikulli të një studiuesi amerikan për pasojat ekonomike të pandemisë së vitit 1918-1919 në SHBA mund...

Qetësohet situata në Francë, bilanci për 24 orët e fundit

Më në fund edhe Franca ka shënuar një ulje mjaft të ndjeshme, në numrin e viktimave nga koronavirusi. Pas dy ditëve (2 dhe 3 prill)...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT