E shtunë, 31 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Shënohet viktima e parë nga koronavirusi në Greqi

Koronavirusi ka shënuar viktimën e tij të parë në Greqi.

Bëhet fjalë për një 66-vjeçar, i cili ishte konfirmuar me virusin vdekjeprurës që në datën 2 mars. Ministria e Shëndetësisë njoftoi se i moshuari ishte i shtruar në Njësinë e Presionit negativ, të FPI në Patras.

66-vjeçari ishte ndër pelegrinët që u kthyen nga Toka e Shenjtë. Deri më tani numri i të prekurve nga koronavirusi në Greqi ka shkuar në 99.

Koronavirusi po përhapet shpejt në të gjithë Evropën, teksa deri më tani vetëm Kosova dhe Mali i Zi nuk kanë konfirmuar asnjë rast infektimi.

Shteti më i prekur në Evropë mbetet Italia me 827 viktima të shënuara dhe me mbi 10 mijë persona të prekur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Ekspertja britanike: Koronavirusi nuk doli nga laboratori në Wuhan

Nxehet situata mes socialistëve/Koçi-Lames: Dikush duhet çuar në SPAK

Pak më herët, drejtori i përgjithshëm i Kadastrës, Artan Lame reagoi pas akuzave të deputetit të zgjedhur të Partisë Socialiste, Petro Koçi, se duart...

Izmir Smajlaj nuk kualifikohet për në finale

Izmir Smajlaj nuk u kualifikua dot për në finale në kërcim së gjati. Një tjetër sportist shqiptar largohet nga Olimpiada e Tokios, teksa është...

Përfundon aventura e Erkand Qerimaj, i 9-ti në renditjen e përgjithshme

Erkand Qerimaj ka dalë i 9-ti në renditjen e përgjithshme të peshëngritjes në Lojërat Olimpike “TOKIO 2020”. Peshëngritësi shqiptar garoi në kategorinë deri në...

Shqipëria nuk ka as të majtë e as të djathtë!

Nga: Enio Civici Zgjedhjet përfunduan. Qeveria është surprizë. Opozita u konsolidua në pozicionin e saj. Pandemia vazhdon, vaksinimi po ashtu. SPAK-u fatmirësisht po dëgjohet. Temperaturat...

FOTO/ Amal Clooney shtatzënë? Ja çfarë thotë çifti

Më herët u pretendua se George dhe Amal Clooney ishin në pritje të binjakëve. Por duket se këto kanë qenë në kuadrin e thashethemeve,...