E diel, 24 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Shënohet rasti i parë me koronavirus në Vatikan

Përpos Serbisë, rasti i parë me koronavirus rezulton edhe në Vatikan. Mediat italiane raportojnë se lajmi është dhënë nga zëdhënësi Matteo Bruni, i cili theksoi se në Vatikan po zbatohen protokollet e miratuara nga qeveria.

Qytetarëve u kërkohet që të mbajnë një distancë 1 metër nga njëri-tjetri, mos të dhurojnë përqafime dhe mbi të gjitha të lajnë mirë duart.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...