E shtunë, 26 Shtator, 2020
16 C
Tirana

“Shefqet Ndroqi”/“Takohemi në botën tjetër”, zbulohet sms-ja e fundit që 29-vjeçari u çoi prindërve

Më të lexuarat

U ekzekutua nga RENEA/ Çfarë u gjet brenda shtëpisë së të moshuarit në Elbasan

RENEA ka ekzekutuar sot Lefter Zhidrun, pas më shumë se 5 orësh rezistencë nga 71-vjeçari në banesën e tij. RENEA u fut nga tarraca e...

RENEA/ Kush e jep urdhrin e ekzekutimit? Eksperti tregon hapat që ndiqen

Një nga efektivët e RENEA ka treguar se si funksionon reparti RENEA në një situatë të ngjashme me ngjarjen e djeshme dhe kush janë...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

“Kemi një specialist të ri që ka dalë në qarkullim”, Artan Hoxha zbardh detajet e forta të atentatit ndaj Preng Gjinit

Pak ditë më parë, 51-vjeçari Preng Gjini të cilit iu hodh makina në erë në Tiranë, nuk dha të dhëna të vlefshme për hetimin...

Prej 17 muajsh në kërkim, gjendet trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar në Greqi

Pas 17 muajsh kërkimi, është gjetur në Greqi trupi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar, Laert Beqaj. Ky i fundit humbi gjurmët mesnatën e 9...

“I kishte ardhur dita e perëndisë!”, ja çfarë thotë djali i madh i 71-vjeçarit që u ekzekutua në Elbasan (VIDEO)

71-vjeçari që u ekzekutua në përplasjen me forcat RENEA, ishte divorcuar dy herë më parë. Djali i Lefter Zhidrus ka thënë në një prononcim...

Ju atje “lart”, merreni videon e këtij burri që qan dhe shikojeni natë e ditë (VIDEO)

Nga: Mentor Kikia Ky burrë është një fermer në Korçë, i cili në janar i preu mollët që kishte mbjellë, sepse nuk e shiste dot...

“Pse i ndihmon kaq shumë njerëzit?”/ Rrëfimi prekës i Cunmulajt: Dua t’i ngjaj mamit sa thoi i gishtit të këmbës

Modelja e njohur, Emina Cunmulaj ishte ftuar sot në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, teksa ka bërë një rrëfim si asnjë herë më...

Detaje tronditëse nga masakra në Elbasan/ Lefter Zhidru kishte lidhje me bandat në Elbasan, Vlorë dhe Sarandë

Grupi hetimor po kryen veprimet e fundit të këqyrjes së vendit të ngjarjes, pas masakrës në Elbasan. Në banesën e 71-vjeçarit Lefter Xhidru, janë...

Ndodh e papritura në emisionin “Përputhen”, konkurrenti largohet me urgjencë nga studio (VIDEO)

Çdo ditë emisioni "Përputhen” në Top Channel ofron shumë surpriza. Me plot të papritura ishte emisioni i djeshëm, ku një nga protagonistët e ka...

Detaje të reja zbardhen nga ngjarja e përpara një muaji ku një 29-vjeçar kreu vetëvrasje duke u hedhur nga kati i tretë i Sanatoriumit, ku ishte shtruar si pasojë e infektimit me Covid-19. 29-vjeçari i cili po merrte mjekim në spitalin “Shefqet Ndroqi”, i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga kati i tretë i spitalit.

I riu ishte drejt shërimit, dhe gjatë ditëve që ka marrë trajtim në spital, gjendja e tij ka qenë e qëndrueshme. Detajet e reja që dalin në dritë janë tronditëse, ku tregojnë se 29-vjeçari Xhino Koça kishte rreth një vit me probleme të shëndetit mendor, madje kishte kohë që po planifikonte vetëvrasjen.

Në celularin e tij është gjetur një sms që u kishte dërguar familjarëve të tij, ku shprehej se kishte vendosur ti jepte fund jetës, pasi kishte bërë gjëra përtej limiteve të tij. Në fund të sms thuhej: “Takohemi në botën tjetër”, citon “Fax News”.

Ky mesazh ishte ruajtur në telefonin e djalit disa muaj me parë, por u është dërguar familjarëve vetëm pak çaste përpara vetëvrasjes. Libri që po lexonte në momentet e fundit ishte ‘Testamenti’, i cili mbyllet me vetëvrasjen e personazhit kryesor duke u hedhur nga një lartësi e konsiderueshme.

Lexo edhe :   SHBA, mbi 7 milion të infektuar me Covid-19

Kujtojmë se jo më larg se dita e djeshme, një tjetër person ka kryer vetëvrasje duke u hedhur nga ambientet e Sanatoriumit. Një 65-vjeçar gjeti vdekjen e menjëhershme, pasi u hodh nga kati i katërt i spitalit.

Mësohet se policia ka marrë në pyetje disa familjarë dhe mjekë, që kanë ndjekur rastin e 65-vjeçarit nga Klosi, Hasan Miri.

Mjekët kanë deklaruar pranë grupit hetimor se i moshuari ka shfaqur gjatë ditës sjellje jo të qëndrueshme, dhe të rënduar psikologjike. Pas konfirmimit me Covid-19, mjekët i kanë rekomanduar 65-vjeçarit të qëndrojë i izoluar në shtëpi, por ditën e djeshme gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar.

Lexo edhe :   Pse sistemi imunitar i fëmijëve, reagon më mirë kundër Covid-19?

Për këtë shkak ai u transportua në “Covid 2”, për trajtim më të specializuar mjekësor.

I moshuari ishte vjehrri i deputetit Gjetan Gjetani, i cili u shpreh se ditën e fundit ai kishte shfaqur gjendje të rënduar psikologjike.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Donte t’i merrte pasurinë/ 27-vjeçarja pajton vrasës me pagesë për të ekzekutuar futbollistin

Policia turke ka arrestuar një 27-vjeçare, e cila akuzohet se kishte pajtuar vrasës me pagesë për të eliminuar burrin futbollist. Yagmur Asik ishte divorcuar nga...

Opozita e Bashës si lule artificiale

Nga Lorenc Vangjeli Në Tiranë, por dhe gjithkund gjetkë, gjithçka e ka një çmim. Shëndeti, dashuria, karriera, fati e madje edhe mosha kalendarike mund të...

Rrëzimi i avionit dhe 26 viktimat, Presidenti i Ukrainës e shpall këtë të shtunën ditë zie

Ekipet e kërkim-shpëtimit po vazhdojnë punën në zonën ku një aeroplan ushtarak i Ukrainës u rrëzua. Të shtunën, autoritetet thanë se kanë gjetur edhe...

Stresi konfirmohet pozitiv me koronavirus

Reperi i njohur, Arkimed Lushaj, i njohur me emrin artistik Stresi, bëhet artisti i radhës që konfirmon se është infektuar me koronavirus. Lajmin e ka...

Reshjet e dendura/ Xhaçka: Parashikimet për javën e ardhshme janë shqetësuese

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, doli në një deklaratë për mediat mbi situatën në vend për shkak të motit të keq. Ministrja paralajmëroi se intensiteti...