E diel, 17 Janar, 2021
5 C
Tirana

“Largimi nga Barcelona”/ Gazetari argjentinas: Messi e ka marrë një vendim, e zyrtarizon sot

Largimi i mundshëm i Lionel Messi-t nga Barcelona vijon të jetë kryefjala e këtyre ditëve në botën e sportit.

Së fundmi, gazetari argjentinas, Martin Arevalo, ka dhënë më shumë detaje se cili mund të jetë rezultati i kësaj “telenovele botërore”.

“Ka 90% shanse që Messi të vazhdojë te Barcelona. Nesër (sot, të enjten) ai do të ketë një vendim përfundimtar. Messi po vlerëson seriozisht qëndrimin te Barcelona deri në vitin 2021 dhe largimin nga dera e madhe në fund të kontratës së tij”, tha gazetari i “TyC Sports” gjatë mbrëmjes së të mërkurës.

Informacioni në fjalë vjen pas takimit të djeshëm midis Jorge Messi dhe Josep Maria Bartomeu.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Veliaj-Bashës: Sa të jem unë kryetar bashkie nuk të jap leje për vilën e 5-të

Nga Kavaja, ku zhvilloi një takim me strukturat e PS-së, drejtuesi politik i socialistëve për qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, tha se kreu demokrat...

Beteja e humbur e Lulzim Bashës me kauzën e varfërisë

Nga: Alfred Peza Nëse historia e demokracive te vjetra e të reja, ka patur ndonjëherë ndonjëherë një rast tipik kur një lider politik e ka...

Covid-19/ Kina ndërton spitalin me 1,500 shtretër për vetëm 5 ditë (Foto)

Kina ka përfunduar ndërtimin e një spitali me 1,500 dhoma për pacientët me Covid-19 ,për të luftuar një rritje të infektimeve, për të cilat...

Pandemia/ Austria vazhdon izolimin deri më 7 shkurt

Austria e ka zgjatur masën e izolimit deri më 7 shkurt, teksa autoritetet shprehen të alarmuar për rritje të rasteve për shkak të varianteve...

Rindërtimi dhe pandemia/ FMN: Qeveria duhet të ketë plane rezervë

Intervistë me shefen e misionit të FMN-së për Shqipërinë, Yan Sun Në rast të një pandemie më të rëndë, autoritetet do të duhet të ndërmarrin...