E martë, 14 Korrik, 2020
26 C
Tirana

SHBA/ Gjenden 17 trupa të pajetë brenda azilit, ja dyshimet e para

Më të lexuarat

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në New Jersey, në SHBA, teksa policia ka gjetur 17 trupa të pajetë brenda një azili.

Sipas mediave amerikane, dyshohet se 17 të moshuarit të kenë humbur jetën për shkak të koronavirusit. Një person anonim ka lajmëruar policinë, e cila më pas është shfaqur në vendin e ngjarjes, ku është ballafaquar me skenën e rëndë.

Trupat e pajetë ishin futur në një hapësirë që shërbente si morg, por që nuk kishte kapacitet për të mbajtur 17 viktima.

New Jersey është vendi i dytë më i prekur nga COVID-19 në SHBA, pas New York-ut. Ai regjistron mbi 71 mijë raste infektimi dhe 3,156 viktima. Ndërsa New York regjistron mbi 214 mijë persona të infektuar dhe 11,856 njerëz të vdekur.

SHBA është vendi më i prekur nga koronavirusi në botë, duke regjistruar 646,305 raste infektimi dhe 28,640 viktima.

Më shumë se 2,1 milionë njerëz nga e gjithë bota janë prekur nga COVID-19, ndërsa mbi 137 mijë persona kanë humbur jetën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OFL i dërgon formularin 4 personazheve të njohura në Shkodër

Operacioni Forca e Ligjit (OFL) i ka dërguar formularin për deklarimin e pasurisë katër personazheve të njohur në Shkodër. Bëhet me dije se formularin e...

“Do paguajmë të gjithë banorët”/ Rama: Nis dhënia e granteve në Tiranë

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se ka nisur shpërndarja e granteve për banesat e dëmtuara në Tiranë, nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai theksoi se...

Shkëmbimi i bujshëm/ Ja çfarë i ofron Chelsea klubit të Atletico Madridit

“Daily Mirror” shkruan se Chelsea dëshiron portierin slloven të Atlético Madridit dhe ka në mendje edhe ofertën, që do të paraqesë. Përveç një shume të...

Miratohet nisma e opozitës parlamentare për ndryshimet kushtetuese

Komisioni i Ligjeve dhe Këshilli i Legjislacionit kanë miratuar sot me konsensus, pa asnjë votë kundër ndryshimet Kushtetuese. Ndryshime pati në pikën nr.3 të nenit...

Sistemi proporcional rajonal, kërkohet garanci për pragun zgjedhor

Deputeti Myslym Murrizi ka kërkuar garanci nga mazhoranca, që pragun kombëtar duhet të jetë natyral në çdo qark, në mënyrë që të mos ikin...