E mërkurë, 8 Prill, 2020
23 C
Tirana

SHBA/ Avioni futet në karantinë, 14 persona të infektuar nga koronavirusi

Lexo edhe ...

Ndjesë dhe falenderime ndaj infermiereve tona të vyera

Nga Prof. Dr. Isuf Kalo Sot është Dita Botërore e Shëndetit dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë ka vendosur t’ua përkushtojë këtë ditë juve, infermiereve të...

Paketat e ndihmës ekonomike/ Denaj: Ja pse nuk krahasohemi dot me Italinë e Spanjën

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave ka treguar se pse paketa e ndihmës ekonomike në Shqipëri, nuk krahasohet me atë të vendeve si Italia apo...

Krahasime domethënëse me vendet e Ballkanit për COVID-19

Nga: Eduard Zaloshnja Gjatë një pandemie, epidemiologjistët bëjnë krahasime mes vendeve të ndryshme, për të evidentuar ecurinë e përhapjes dhe të pasojave, krahasuar me vende...

Zvërnec/ Zjarri rrezikon pyllin e Sodës

Në zonën e Zvërnecit në qytetin e Vlorës është regjistruar një vatër e madhe zjarri. Raportohet se zjarri rrezikon të djegë një sipërfaqe të madhe...

14 amerikanë janë futur në karantinë në një avion pasi kanë rezultuar të prekur nga koronavirusi.

Pasagjerët të cilët tashmë do të qëndrojnë në karantinë në udhëtimin çarter nga Tokio, janë amerikanët të cilët më herët janë evakuuar nga anija që ishte në karantinë në Tokio “Diamond Princess”.

Më herët, Departamenti i Shtetit njoftoi se të gjithë shtetasit amerikanë që ishin në anije u evakuuan me një avion të posaçëm të dërguar nga qeveria amerikane. Por, gjatë kontrollit, u dallua se 14 prej personave të cilët ishin testuar vetëm dy ditë më parë kanë shfaqur simptoma të theksuara të virusit dhe nuk janë lejuar të udhëtojnë me pjesën tjetër.

Ata janë izoluar nga pjesa tjetër e pasagjerëve dhe pritet që të mbërrijnë në SHBA pas disa orësh. Avioni do të jetë në karantinë derisa personeli mjekësor të jap dritën jeshile për t’i zhvendosur në spitale të specializuara.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Ndjesë dhe falenderime ndaj infermiereve tona të vyera

Nga Prof. Dr. Isuf Kalo Sot është Dita Botërore e Shëndetit dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë ka vendosur t’ua përkushtojë këtë ditë juve, infermiereve të...

Paketat e ndihmës ekonomike/ Denaj: Ja pse nuk krahasohemi dot me Italinë e Spanjën

Ministrja e Ekonomisë dhe Financave ka treguar se pse paketa e ndihmës ekonomike në Shqipëri, nuk krahasohet me atë të vendeve si Italia apo...

Krahasime domethënëse me vendet e Ballkanit për COVID-19

Nga: Eduard Zaloshnja Gjatë një pandemie, epidemiologjistët bëjnë krahasime mes vendeve të ndryshme, për të evidentuar ecurinë e përhapjes dhe të pasojave, krahasuar me vende...

Zvërnec/ Zjarri rrezikon pyllin e Sodës

Në zonën e Zvërnecit në qytetin e Vlorës është regjistruar një vatër e madhe zjarri. Raportohet se zjarri rrezikon të djegë një sipërfaqe të madhe...

Bashkia e Tiranës ndërmerr një tjetër nismë të rëndësishme (VIDEO)

Bashkia e Tiranës ka nisur punën për pajisjen e të gjithë tregjeve publikë me kabina dezinfektimi, për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Tashmë tregu i...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT