E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

“S’e dini çdo të thotë të jesh në pikën e fundit”, Alimadhit i dridhet zëri

Deputeti Adriatik Alimadhi, muaj më parë ia doli të fitojë betejën me koronavirusin. Gjatë fjalës së marrë në Kuvend, ai iu rikthye edhe një herë periudhës së vështirë që kaloi. Ndërsa u kërkoi deputetëve që të mos bëjnë politikë me koronavirusin. Alimadhi reagoi ashpër pas një debati mes deputetin Ralf Gjoni dhe ministren Manastirliu.

“Meqë jam prekur nga Covid-i, Ralf do të të them një gjë. Doktoreshë Najada vinte 4 ose 5 herë në ndihmën time, dhe diskutonim për ecurinë e shëndetit, edhe pse ilaçet nuk dhanë efekt po përpiqesha për të mbijetuar.

Nuk e dini se çdo të thotë të jesh në pikën e fundit të jetës. Personalisht e kam vuajtur këtë shumë keq. E kam vuajtur këtë.

Të gjithë mjekët kanë pasur solidaritet dhe bashkohem tërësisht me ta. Ne jemi deputet dhe unë kam dashur që çdo shqetësim timin me Covidin ta ndaj me shoqërinë. Nuk është momenti për të bërë politikë Ralf.

Të gjithë doktorët më kanë shërbyer me gjithçka. Ilaçet duhen përgatitur dhe duhen marrë për të qenë përballë një pandemie që nuk dihet si shkon, para të bardha për ditë të zeza. Votojeni”, tha Alimadhi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...