E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

I trembeni përballjes me Topallin? Ja çfarë thotë Basha

Kreu i PD Lulzim Basha është përgjigjur shkurt, kur u pyet nëse i trembej një përballje me “zonjën e hekurt të PD”, Jozefina Topalli. Kjo e fundit lajmëroi krijimin e partisë së saj.

“Jo”, është përgjigjur Basha, duke mos argumentuar këtë çështje.

“A besoni ju vërtet atë që gazeta e partisë suaj ka shkruar për Jozefina Topallin dhe Astrit Patozin, se ata janë “kukulla të Ramës”, u pyet sërish kreu i PD.

Edhe kësaj pyetje, kryedemokrati iu shmang, duke thënë se nuk ka kohë për të humbur. “Nuk kam kohë për të humbur, as për ketë çështje e as me asnjë person. Kam prioritete të tjera dhe prioritetet e mia i përcakton interesi publik, askush tjetër”, tha ai.

Dje, Jozefina Topalli kreu aktin e themelimit të një lëvizje të re politike. Ajo foli kundër tre partive të mëdha, që i vuri në të njëjtën linjë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...