E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Sanço te Mançester Junajtid, transferim dhe pagë marramëndëse për 21-vjeçarin

Jadon Sanço është futbollisti më i ri i Mançester Junajtid. 21-vjeçari anglez, u transferua në Premier Ligë, pas 4 sezoneve në Gjermani, me skuadrën e Borusia Dortmund, aty ku dhe u bë i njohur në arenën ndërkombëtare.

Junajtid kishte tentuar prej disa kohësh që ta arrinte këtë transferim, por pandemia dhe mosmarrveshjet me Dortmund për kartonin e Sanços, e bënë të pamundur.

Sipas mediave të huaja, Junajtid pagoi 73 milion paund për të marrë shërbimet e mesfushorit me tipare sulmuese. Një shifër që kënaq Borusia Dortmund, pasi e blenë Sançon për vetëm 8 milion euro në vitin 2017.

Sanço ka firmosur për 5 vite me Junajtid dhe do të fitojë shumën stratosferike të 18 milionë paundve në vit, çka i bie rreth 375 mijë paund në javë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Tashmë ka një datë, ja kur do martohet Rudina Dembacaj me Mark Frrokun

Aktorja e njohur e humorit, Rudina Dembacaj, pas shumë aludimesh për një dasmë të mundshme me Mark Frrokun, tashmë ka zbuluar çdo gjë. Një ftesë...

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...