E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Rritet paniku në Greqi, një tjetër tërmet trondit shtetin fqinj

Vijojnë lëkundjet e tërmetit në Greqi, teksa një tjetër tërmet prej 4.7 ballësh i shkallës rihter ka goditur shtetin fqinj, mëngjesin e sotëm.

Mësohet se tërmeti i radhës është shënuar në Kretë, teksa nuk raportohet të ketë lëndime në njerëz. Sipas mediave greke, lëkundja e fortë është regjistruar në 07:57 me orën vendase ndërsa dëmet materiale kanë qenë të shumta.

Paniku mes banorëve të këtij shteti sa vjen e shtohet pasi lëkundjet e tërmetit në shtetin helen kanë qenë të shumta, duke rrezikuar seriozisht edhe jetët e njerëzve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   “Dilni jashtë, tërmet 8 ballë”, 18-vjeçari tmerron qytetarët në Golem

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...