E shtunë, 25 Shtator, 2021
14.5 C
Tirana

Emra në dalje dhe në hyrje në mesfushën e Interit, ja si paraqitet situata në kampin zikaltër

Interi ka qenë një nga skuadrat më aktive në merkato, duke afruar dhe larguar një numër të konsiderueshëm lojtarësh. Me merkaton që mbyllet në fillim të shtatorit, tek Interi vazhdojnë ende lëvizjet. Borha Valero, mesfushori, i cili ishte projektuar për t’u larguar duket se do të qëndrojë, nga sa raportohet. Nga ana tjetër Zhoao Mario nuk do të qëndrojë në Milano.

Monako, Lajpcig, Leverkuzen dhe Sportingu i Lisbonës, janë duke kërkuar portugezin, që Konte nuk e ka në plane pas ardhjes së Sensit dhe Barelës. “Tuttosport”, raporton se Marota po përqendrohet edhe te pista Milinkovic-Saviç, i cili varet shumë nga shitja e Ikardit.

Por largimi i Perisiçit, do të fusë në arkat e zikaltërve disa të ardhura, të cilat nëse nuk shitet Ikardi do të përdoren për një zgjedhje alternative që janë Rakitiç apo Vidal. Në Itali kanë shumë besim se përveç një sulmuesi, Interi do të bëjë edhe një goditje në mesfushë. Gjithsesi priten me interes lëvizjet që drejtuesit po projektojnë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dënimi i Llallës/ Rama reagon për herë të parë për mediat franceze

Gjykata e Apelit la në fuqi dënimin nga Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë me 2 vite burg për Llallën. Ish-kryeprokurori mungoi në...

Foto me Sorosin, Berisha i akuzon se projektuan ndarjen e Kosovës

Ish-kryeministri Berisha është revoltuar pas një fotoje të shpërndarë nga kryeministri Rama krahë George Soros. Rama zbuloi në rrjetet sociale se është takuar në...

Yuri Kim me porosi të qarta nga Uashingtoni, vulos fundin tragjik të Berishës

Dje, Gjykata e Apelit të Posaçëm Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit vendosi rihapjen e hetimeve për tragjedinë e "Gërdecit". Nga ana tjetër, ambasadorja...

Aksident në Kuçovë, shoferi shpëtohet katër orë pas bllokimit në kamion

Në Kuçovë ka ndodhur mrekullia, ku shoferi është shpëtuar katër orë pas bllokimit në kamion. Drejtuesi i kamionit me inicialet A. P.,  që mbeti...

Njihuni me këmbimin valutor, 25 shtator 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e dollarit, frangës zvicerane, paundit britanik dhe euros. Më poshtë do të gjeni...