Shqipëria

Rikthehet i ftohti, temperaturat shkojnë sërish nën zero

               Publikuar në : 08:26 - 11/02/19 S.N

Një falë e ftohtë pritet të pushtojë sërish vendin. Sipas parashikimit të Meteoalb, kjo javë do të pasohet me ulje të ndjeshme të temperaturave, të cilat do të shkojnë 10 gradë nën zero.

Parashikimi i Meteoalb

Moti gjatë javës: E hëna mbetet me temperatura të larta por me reshje shiu deri në mbrëmje kur dëbora shfaqet në pjesën më të madhe të zonave malore. E marta sjell rënie të ndjeshme të temperaturave dhe vijojnë reshjet e dëborës në Lindje – Juglindje. E mërkura dhe deri në fundjavë, sjellin mot të kthjellët por shumë të ftohtë; temperaturat e natës dhe mëngjesit ulen deri 10°C nën ZERO ndërsa gjatë mesditës maksimumi do të ngjitet deri 12°C.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT